Aizvadīta veiksmīga aktīvā tūrisma sezona

AKTUĀLI

Laikā no aprīļa līdz septembrim Daugavpils novadā ir aktīvā tūrisma sezona, kad ir vērojamas vislielākās tūrisma aktivitātes. Apkopojot Daugavpils novada pašvaldības aģentūra “TAKA” rīcībā esošo informāciju par ceļotāju skaitu 2018.gadā, kopumā var vērtēt, ka aizvadīta ļoti veiksmīga aktīvā tūrisma sezona.

Ir vērojams ceļotāju skaita pieaugums Daugavpils novada tūrisma apskates objektos. Īpaši aktīvi šā gada pavasarī un vasarā tika apmeklēti Daugavpils novada dabas objekti, dabas parki, upes un ezeri, it īpaši dabas parks “Daugavas loki”. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, dabas objektu apmeklētāju skaits ir palielinājies aptuveni par 30%. Viens no noteicošajiem faktoriem ir šā gada vasaras laika apstākļi, kas lutināja ar siltu un saulainu laiku, tādā veidā sekmējot tūristu skaita pieaugumu dabas objektos ūdens tilpņu tuvumā.

Šogad lielāku interesi no aktīvā tūrisma piekritējiem, it īpaši no velo braucējiem,  sekmēja velo maršruta “Daugavas loki” (Nr. 35) nomarķēšana un atklāšana šā gada vasarā. Šis maršruts sākas Daugavpilī un turpinās dabas parka “Daugavas loki” teritorijā Krāslavas un Daugavpils novadā. Tā kopējais garums ir aptuveni 122,8 km. Dodoties izbraucienā pa šo velomaršrutu, paveras krāšņi dabas skati un ir iespēja aplūkot interesantus tūrisma apskates objektus, piemēram, Naujenes novadpētniecības muzeju, Slutišķu krauju un Vecticībnieku lauku sētu, Vasarģelišķu skatu torni un citus.

Analizējot statistikas datus, ir vērojams tūristu skaita pieaugums arī Daugavpils novada naktsmītnēs. Naktsmītņu īpašnieki apgalvo, ka dažviet tūristu skaits ir pieaudzis divas vai pat trīs reizes, salīdzinot ar iepriekšējā gada vasaru.

Daugavpils novadā šogad ir izveidoti arī jauni tūrisma objekti un piedāvājumi. Pirmo aktīvā tūrisma sezonu ir aizvadījis mini zoodārzs “JuRita Mini Zoo”, kas ir īpaši draudzīgs ģimenēm ar bērniem. Tāpat arī savu darbību uzsāka kempings “Krasti” Naujenes pagastā, Dabas parka “Daugavas loki” teritorijā un kvadriciklu un bagiju noma aktīvās atpūtas trase “Burtnieki” Kalkūnes pagastā. Savukārt kūrorts “Silene Resort & SPA” šogad atklāja “Egles villu” un “Itāļu restorānu”, kā arī uzsāka piedāvāt “Dabas SPA”.

Daugavpils novada restorāni “Silenes Terases”, “Itāļu restorāns” un “Sventes muiža” aktīvi piedalījās Daugavpils restorānu dekādēs, piedāvājot daudzveidīgu virtuvi. Restorānu dekādes mērķis ir ieinteresēt cilvēkus ieturēt maltīti ārpus.

Šā gada aktīvās tūrisma sezonas laikā Daugavpils novadā norisinājās dažādi aizraujoši un plaši apmeklēti pasākumi, piemēram, Muzeju nakts Daugavpils novada muzejos, Starptautiskais tautas mākslas festivāls “Augšdaugava”, Vislatvijas ūdens tūristu saiets “Lielais plosts 2018”, festivāls “Muzykys Skrytuļs”, skolu jaunrades festivāls “Svētku prieks”, Latvju pirts un zāļu festivāls, “Līgo Višķos 2018”.

Ir lietas, par kurām priecāties un lepoties, un lietas, kuras nepieciešams pilnveidot un attīstīt, veidojot jaunus tūrisma produktus un piedāvājumus. Sagaidīsim jauko ziemas tūrisma sezonu un gatavosimies jaunajai aktīvā tūrisma sezonai, smeļoties jaunas idejas, prasmes un iemaņas, lai nākamā gada aktīvā tūrisma sezona būtu vēl raženāka!

Informāciju sagatavoja: Inna Bebre, Daugavpils novada pašvaldības aģentūras “TAKA” Tūrisma organizatore

Ligita Kursiša “Izglītībā šis ir skaists laiks - kā vienmēr, kad tiek ieviests kaut kas jauns”