Aizraujošās un izglītojošās nodarbības Naujenes pamatskolā

Izglītība

6. oktobrī, sadarbībā ar Daugavpils Inovāciju centru, Naujenes pamatskolā notika STEM jomas izglītojošās nodarbības . Skolas aktu zāle uz laiku kļuva par robotu pasauli, jo šeit skolēniem noritēja nodarbība ar Photon robotiem. Mūsu audzēkņi uz laiku kļuva par robotu pavēlniekiem. Katram nodarbības dalībniekam bija iespēja iemēģināt roku robotu vadīšanā. Izrādās, ka Photon robots ir lielisks un viegls rīks programmēšanas prasmju apguvei. Nodarbības laikā mūsu skolēni interesantā un aizraujošā veidā apguva pirmos soļus robotikā. Ja sākumā daudziem likās, ka tā ir rotaļlieta, tad, ar to darbojoties, bērni pārliecinājās, ka Photon robots nav rotaļlieta šī vārda klasiskajā izpratnē. Par spīti nelielajam izmēram tas ir aprīkots ar 10 dažādiem sensoriem, kas robotam ļauj mijiedarboties ar apkārtējo vidi. Piemēram, Photon prata reaģēt uz skolēnu pieskārienu, gaismu, šķēršļiem un skaņām. Bet vēl tas arī mērīja attālumu, leņķus, atskaņoja dažādas skaņas, spīdināja acis un radziņus attēlojot emocijas, kā arī komunicēja ar citiem Photon robotiem.  Nodarbībās bērni, Inovācijas centra speciālistes vadībā,  paši programmēja, plānoja uzdevumus, kurus robots labprāt izpildīja. Šīs nodarbības bija aizraujošas un izglītojošas gan sākumskolas, gana pamatskolas skolēniem.

Otras nodarbības laikā sākumskolas skolēni iepazina dabaszinību un fizikas likumus, veicot dažādus interesantus eksperimentus ar magnētiem. Viņi varēja  pārtapt par “burvju māksliniekiem”, jo pēkšņi pie viņu rokām pielipa papīra saspraudes. Bērni uzzināja, ko magnēts pievelk, bet ar ko “nedraudzējas”. Nodarbības noslēguma katrs skolēns izveidoja savu magnētu.

Savukārt vecāko klašu skolēni otrā nodarbībā uzzināja, ka ceļojums Visumā sastāv no vairākiem vienlīdz svarīgiem posmiem, bet svarīgākais — veiksmīga piezemēšanās. Tika izveidotas komandas. Komandas uzdevums bija no dotajiem materiāliem izveidot kosmisko zondi, kas spētu veiksmīgi piezemēties, saglabājot veselu "kosmonautu" - olu. Darbam tika nopelnīts papīrs un līmlenta. To varēja iegādāties par punktiem, ko nopelnīja, atbildot uz jautājumiem. Skolēni veidoja zondes, pielietojot zināšanas, ko guvuši fizikā, dabaszinībās. Ar lielu prieku sagaidīja veiksmīgi piezemējamies “kosmonautus” - olas, kas tika palaisti lejā.

 Tā, praktiski pārbaudot dabas likumus, eksperimenti palīdz raisīt interesi, meklēt atbildes, izprast tās un baudīt izziņas prieku apgūt tik nopietnas  dabaszinātnes kā fizika un ķīmija. Daugavpils Inovāciju centra nodarbībās skolēni pārliecinājās par skolā gūto zināšanu nepieciešamību dzīvē. Paldies par radīto iespēju Daugavpils Inovāciju centra komandai. 

Alita Kokina, Naujenes pamatsk. skolotāja

Lāču pamatskolas zīmējuma izstāde “Dzīvnieku pasaule”