Aicina daugaviešus uz Satikšanos Daugavpils novada Červonkā

AKTUĀLI

Sadarbības projekta “DaugavAbasMalas” ietvaros biedrība “Zied zeme” oktobrī uzsāk konferenču ciklu ap Daugavu esošajās pašvaldībās ar mērķi uzlabot Latvijas lielākās upes baseina ekonomisko situāciju. 24.oktobrī Daugavpils novada Vecsalienas pagastā, Červonkas (Vecsalienas) muižas pilī, no plkst. 11:00 līdz plkst. 16:00 notiks jau piektā daugaviešu Satikšanās. Uz šo konferenci īpaši aicināti pētnieki, stratēģi un attīstības politikas plānotāji, kā arī ikviens cits interesents, lai kopīgi diskutētu par iepriekšējo konferenču rezultātiem un inovācijām, kas iespējamas Daugavas upes baseina ekonomiskā potenciāla attīstības rosināšanā, kā arī par Daugavas baseina attīstības plāna nepieciešamību un tā potenciālo ietekmi ES finansējuma piesaistē un sadarbībā ar Austrumu partnerības valstīm.

Satikšanos iedvesmos un idejas rosinās ūdensmalu arhitekts, RTU docents Egons Bērziņš. Karšu izdevniecības "Jāņasēta" pārstāvis Visvaldis Gercāns pastāstīs par projekta ietvaros tapušo Daugavas ūdenstūrisma ceļa karti un citām inovācijām. Savukārt projekta "Sēlijas salas" vadītāja Daina Alužāne dalīties pieredzē par šo unikālo projektu un tā ietekmi uz daugaviešu kopienām. Ņemot vērā ierobežoto vietu skaitu, dalība konferencē jāreģistrē līdz 22.oktobrim plkst. 22:00. Plašāka informācija par konferenci un pieteikšanās – projekta mājaslapā daugavabasmalas.lv, kā arī Facebook lapā.

Kopumā oktobrī un decembrī notiek 8 “DaugavAbasMalas” Satikšanās, un katrai no konferencēm ir sava tēma, kas dod iespēju iedziļināties plašā jautājumu klāstā un risināt specifiskām mērķa grupām aktuālas problēmas. Sestā daugaviešu Satikšanās vieta būs Ķeguma novadā 25.oktobrī, kur tiek ielūgti jaunatnes NVO un jauniešu interešu grupas. Uz pirmspēdējo konferenci 6.decembrī Ķekavas novadā tiek gaidīti vides speciālisti. Daugaviešu Satikšanās noslēgsies 11.decembrī Ikšķiles novadā ar kopīgu visu konferenču rezultātu izvērtēšanu un turpmāko rīcību noteikšanu.

Sadarbības projekts “DaugavAbasMalas” uzsākās šī gada vasarā ar tās pirmo posmu - unikālo Daugavas ūdenstūrisma maršruta izpētes ekspedīciju, kas ceļu pa Latvijas lielāko upi uzsāka 24.jūlijā tās augštecē, Latvijas – Baltkrievijas pierobežā, un noslēdzās Rīgā, pie Mangaļsalas bākas, un no jauna iezīmēja Daugavas laivotāju ceļu 350 km garumā. Pašlaik sadarbībā ar karšu izdevniecību “Jāņa sēta” top interaktīvā karte, kurā būs iezīmēts tūrisma ūdensceļš visā upes garumā, apstāšanās vietas, drošas Daugavas HES apiešanas vietas, 1km attālumā no abiem krastiem – kultūrvēsturiski apskates objekti un tūrisma pakalpojumu sniedzēji, kā arī būs pieejama informācija par upes tecējumu dažādos posmos.

Sadarbības projektu “DaugavAbasMalas” īsteno Publisko un privāto partnerattiecību biedrība “Zied zeme” (www.ziedzeme.lv) sadarbībā ar 21 pašvaldību, 7 vietējās rīcības grupām un citiem stratēģiskajiem partneriem. Projektu atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests, finansē - Eiropas Lauksaimniecības Fonds lauku attīstībai.

Papildus informācija: Līga Ivanova, +371 26464686, liga.ivanova@inbox.lv

Foto - Mārtiņš Vilcēns

Piesakies apmācībām Latgalē un saņem līdz 5000 EUR savas idejas realizācijai