Aicina apgūt teorētiskas un praktiskas zināšanas par vēsturiskajiem koka būvgaldniecības izstrādājumiem un to restaurācijas pamatprincipiem

AKTUĀLI

Daugavpils novada Kultūras pārvalde kā ik gadu atzīmē Eiropas Kultūras mantojuma dienas un aicina apmeklētājus piedalīties pasākumos, kas šogad tiek veltīti restaurācijai.

Apmeklētāji tiek aicināti 15.septembrī no plkst. 11:30 uz Raiņa māju Berķenelē, kur notiks gan teorētiskas, gan praktiskas bezmaksas nodarbības, veltītas vēsturiskajiem būvgaldniecības izstrādājumiem, to vērtības apzināšanai un praktiskajām saglabāšanas iespējām.

Plkst. 11:30 LMA mākslas zinātnes nodaļas maģistrante Anete Ulmane uzstāsies ar lekciju “Austrumlatvijas koka namu dekoratīvā apdare”, stāstot par kokgriezumu stilistiku, tipoloģiju, līdzībām ar citiem tuvējiem reģioniem u.c., atziņām, kas gūtas izpētes procesā.

Savukārt no 13:15 līdz aptuveni 17:00 apmeklētāji tiek aicināti piedalīties meistarklasē “Koka ēku būvdetaļu restaurācija – logi, slēģi, durvis u.c.”, kuru vadīs pieredzējis restaurators Uģis Baļļa.

Meistarklases dalībnieki gūs priekšstatu par koka būvgaldniecības izstrādājumu atjaunošanas un saglabāšanas procesiem un galvenajiem pamatprincipiem.  Tiks sniegts teorētisks un praktisks ieskats dažādu ar atjaunošanu un saglabāšanu saistītu uzdevumu izpildē –demontāža, krāsojuma noņemšana, bojātu detaļu remonts, stiklošana,  ķitēšana, dabīgo krāsu izmantošana u.c.

Aicinām pieteikties vēsturisko ēku īpašniekus un ikvienu interesentu kam rūp praktiskas zināšanas koka būvelementu saglabāšanā.

Meistarklasei nepieciešams pieteikties iepriekš, vietu skaits ierobežots.

PAPILDUS INFORMĀCIJA UN PIETEIKŠANĀS MEISTARKLASEI LĪDZ 10.09.2019. pa e-pastu: aiva.lace@dnkp.lv.

Šis projekts tiek realizēts ar Latgales reģiona attīstības aģentūras, Valsts kultūrkapitāla fonda un A/S Latvijas valsts meži atbalstu.

Konkurss “Eksporta un inovācijas balva”: meklējot inovatīvos un spējīgos uzņēmumus