AFS Latvija aicina pieteikties viesmīlīgās ģimenes visā Latvijā!

Izglītība

2024. gada augustā Latvijā ieradīsies 30 viesskolēni no dažādām pasaules valstīm un AFS starpkultūru apmaiņas trimestra, semestra vai gada programmu ietvaros mācīsies vidusskolās visā Latvijā. Lai notiktu veiksmīgāka valodas apguve un jauniešu adaptācija jaunajā vidē, viesskolēni dzīvo viesģimenēs un mācās Latvijas skolās.

AFS Latvija aicina pieteikties viesmīlīgās ģimenes visā Latvijā! Ja jums interesē citas kultūras un valodas, vēlaties paplašināt redzesloku un iegūt starptautiskus kontaktus, parādīt viesbērnam labāko no mūsu paradumiem, tradīcijām un būt “otrā ģimene” programmas laikā, gaidām pieteikumu AFS mājaslapā vai e-pastu, pēc kuru saņemšanas, ar Jums sazināsies AFS pārstāvji, lai vairāk pastāstītu par programmu.

Viesskolēnus var iepazīt AFS mājaslapā– viņi ir tik dažādi, ar atšķirīgu pieredzi un paradumiem, bet visi vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Valstis, no kurām ierodas viesskolēni- ASV, Itālija, Beļģija, Francija, Grieķija, Spānija, Turcija, Japāna un Honkonga.

Šobrīd meklējam viesģimenes vēl 4 jauniešiem:

  • Eleonorai no Itālijas, kura mācās audiviozālās mākslas klasē un izbauda darbu ar bērniem, organizējot viņiem nometnes;
  • Aiko no Beļģijas, kura aktīvi darbojas Sarkanajā krustā un sapņo studēt medicīnu;
  • Aellei no Francijas, kura ir uzrakstījusi savu grāmatu un runā 4 valodās;
  • Chloe no Honkongas, kura darbojas meiteņu skautu kustībā, debašu klubā un vēlas kļūt par juristi.

Ja ģimenē ir brīva gultasvieta, iespēja nodrošināt viesskolēnu ar ēdināšanu, pieņemt viņu kā savu ģimenes locekli un viesvecākiem ir vismaz 25 gadi, aicinām kļūt par AFS viesģimeni un iegūt patiešām neatsveramu pieredzi. Angļu valodas zināšanas viesģimenes locekļiem nav obligātas.

Viesskolēns skolā/ģimenē - tā ir iespēja: 

  • Bagātināties no starpkultūru pieredzes;
  • Praktizēt angļu un citas valodas;
  • Iepazīt citu kultūru, tradīcijas, izglītības sistēmu; 
  • Dalīties ar latviešu kultūru, tradīcijām un valodu;
  • Veidot saliedētākas attiecības ģimenes starpā.

AFS viesģimenes ir visā Latvijā – gan mazos ciemos, gan Rīgas un reģionu centros. Pozitīvā un ilggadējā sadarbība ar skolām, kas nodrošina vidējās izglītības ieguvi, ir nenovērtējama, motivējot jauniešus apgūt latviešu valodu. AFS Latvija nodrošinātais brīvprātīgo atbalsta personu tīkls ir gan jauni draugi viesskolēniem, gan padomdevēji situācijās, kad jaunietim vai viesģimenei nepieciešama papildus palīdzība.

Aicinām iepazīties ar jauniešiem, kuri Latvijā ieradīsies 2023./2024. mācību gadā: https://afs.lv/viesskoleni_2024-2025/

Pieteikšanās anketa, lai kļūtu par viesģimeni, meklējama AFS Latvija mājaslapā: https://afs.lv/host-family-info/

Piešķirts atbalsts apkures ierīkošanai Ilūkstes katoļu dievnamā