21. oktobrī tiek atzīmēta Pasaules joda deficīta diena 

Sociālais darbs un veselība

Joda deficīts uzskatāms par vērienīgu problēmu daudzviet pasaulē, tai skaitā Latvijā. Vairāk nekā 70% Latvijas iedzīvotāju ir nepietiekams joda daudzums organismā, liecina Veselības ministrijas un Institūta "BIOR" veiktais pētījums

Joda deficīta rezultātā pavājinās vairogdziedzera darbība, kas ilgtermiņā var veicināt aptaukošanos, sirds un asinsvadu slimības un citus veselības traucējumus. Īpaši svarīgi ir nodrošināt pietiekošu joda uzņemšanu bērniem un jauniešiem, sievietēm, kas plāno grūtniecību, grūtniecēm un sievietēm zīdīšanas periodā, jo joda deficīts var izraisīt nepietiekošu vairogdziedzera hormonu sintēzi un traucēt bērna augšanu un attīstību. Galvenie joda avoti uzturā ir zivis un jūras veltes, piens un piena produkti, jodētais sāls.

Atzīmējot Pasaules joda deficīta dienu, Veselīgās pašvaldības ir aicinātas izmantot pielikumā pievienoto plakātu, lai atgādinātu iedzīvotājiem par joda nozīmi veselībai un tā avotiem uzturā. Iedzīvotājiem ir iespēja pārbaudīt arī savas zināšanas par jodu, atbildot uz 10 testa jautājumiem: https://jods.spkc.gov.lv  

Rudens skolēnu brīvdienās uz Augšdaugavas novadu!