14. novembris – Pasaules diabēta diena

Pagastu un pilsētu ziņas

Katru gadu 14. novembrī tiek atzīmēta Pasaules diabēta diena

Cukura diabēts ir hroniska, progresējoša vielmaiņas slimība, kuras rezultātā organismam nav spējas patstāvīgi regulēt cukura līmeni asinīs. Cukura diabēts ir viena no nozīmīgākajām neinfekcijas slimībām gan saslimstības, gan mirstības cēloņu ziņā Latvijā, kā arī citās Eiropas Savienības valstīs un pasaulē kopumā.  

Vismaz astoņus no desmit 2. tipa cukura diabēta gadījumiem ir iespējams novērst, veltot vairāk rūpju un uzmanības savai veselībai – uzturot normālu ķermeņa masu, regulāri nodarbojoties ar fiziskajām aktivitātēm un lietojot veselīgu, daudzveidīgu uzturu. 

Vairāk informācijas par cukura diabētu iedzīvotāji var iegūt, iepazīstoties ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) izstrādāto video materiālu “Cukura diabēts – kā no tā izvairīties?”, kas ir pieejams šeit. Ceram, ka izstrādātais video materiāls Jums sniegs zināšanas par cukura diabēta raksturīgākajām pazīmēm un profilaktiskajiem pasākumiem slimības novēršanai. 

Šogad, lai atzīmētu Pasaules diabēta dienu, SPKC speciālisti ir sagatavojuši materiālus, lai sabiedrībai atgādinātu par galvenajiem cukura diabēta simptomiem un veselīga dzīvesveida principiem 2.tipa cukura diabēta profilaksē.

Informatīvie materiāli par cukura diabētu:

Buklets “Cukura diabēts”

Infografika “Cukura diabēts”

Informatīvie materiāli par veselīgu uzturu:

Informatīvais materiāls “Ieteikumi veselīgam veģetāram uzturam”

Krāsojamā grāmata “Vesels ēdis”

Infolapa “Ēd dārzeņus, augļus un ogas katru dienu”;  

Infografika “Ēd veselīgi, izmantojot šķīvja principu”;  

Infografika “Patiesība par cukuru”

Infografika “Saldinātie gāzētie dzērieni”

Infografika “Tavs dārzs ir vitamīnu un minerālvielu pilns!”

Informatīvais materiāls “Veselīga uztura ieteikumi pieaugušajiem”.  

Informatīvie materiāli par fiziskajām aktivitātēm

Infolapa “Fizisko aktivitāšu piramīda”

Uzlīme “Izvēlies kāpt pa kāpnēm”;  

Infografika “Pastaiga – ieguldījums Tavā veselībā visos gadalaikos”

Infografika “Fizisko aktivitāšu ieteikumi bērniem un pusaudžiem (0-17 gadi)”

Infografika “Fizisko aktivitāšu ieteikumi pieaugušajiem (18-64 gadi)”

Infografika “Fizisko aktivitāšu ieteikumi senioriem (>64 gadi)” .

Atgādinām ❗  

Ar visiem SPKC izstrādātajiem informatīvajiem materiāliem iespējams iepazīties šeit: https://www.spkc.gov.lv/lv/informativi-materiali

Naujenes pagasts aicina uz svētku pasākumiem