29.oktobris – Pasaules insulta diena

Pagastu un pilsētu ziņas

29. oktobrī tiek atzīmēta Pasaules insulta diena, kuras galvenais mērķis ir palielināt sabiedrības izpratni par insulta riska faktoriem un profilakses metodēm, lai sabiedrība spētu laikus atpazīt insulta simptomus un novērst iespējamo insultu.  Šī gada Pasaules insulta dienas moto ir “Minūtes var glābt dzīvības”. 

Pēc Slimību profilakses un kontroles centra datiem, insults ir biežākais invaliditātes cēlonis Latvijā, taču 30% gadījumu insults beidzas ar nāvi. Lai gan insults visbiežāk ir sastopams vecāka gadagājuma cilvēkiem, tomēr katrs septītais insulta nāves gadījums noticis vecumgrupā līdz 65 gadiem.  

Šogad Pasaules insulta dienas ietvaros SPKC speciālisti ir izstrādājuši infografiku “Insults” un darba lapu skolēniem par insulta riska faktoru atpazīšanu. Pielikumā nosūtam infografiku PDF un PNG formātā un darba lapu PDF formātā, tematiskās dienas tēmas aktualizēšanai pašvaldībā.   

Tāpat arī aicinām Pasaules insulta dienas ietvaros izmantot SPKC izstrādātos informatīvos materiālus: 

Dzejolis, dzeja, lirika... Kalupes pamatskolā