10. oktobris-Pasaules psihiskās veselības diena

Pagastu un pilsētu ziņas

Katru gadu 10. oktobrī tiek atzīmēta Pasaules psihiskās veselības diena. Pasaules psihiskās veselības dienas galvenie mērķi ir veidot psihisko veselību un labbūtību par prioritāti visā pasaulē, veicināt sabiedrības rūpes par psihisko veselību un mazināt stigmu pret psihiskajām saslimšanām.  

Covid-19 pandēmijas laikā ir būtiski pasliktinājusies iedzīvotāju psihiskā veselība. PVO dati liecina, ka Covid-19 pandēmijas pirmajā gadā trauksmes un depresijas izplatība pasaulē ir pieaugusi par 25%. Tajā pašā laikā liela daļa iedzīvotāju ir strādājuši augsta psihoemocionālā stresa apstākļos un saskārušies ar izdegšanas sindromu.  

Lai mazinātu Covid-19 pandēmijas radīto psiholoģisko slogu, psihiskajai veselībai ir jābūt ikviena prioritātei. Rūpes par psihisko veselību ļauj justies labāk, dzīvot mierīgāk un sasniegt savus mērķus, kā arī tās mazina risku attīstīties dažādām psihiskām saslimšanām, kā depresija, trauksme u. tml.  

Tuvojošās Pasaules psihiskās veselības dienas ietvaros SPKC speciālisti ir izstrādājuši infografiku “Kā pārvarēt stresu?”.  

“Kas ir bipolāri afektīvi traucējumi?”  

"Kas ir somatoforma veģetatīva disfunkcija?"

Brošūra "Kas ir neirotiski ar stresu saistīti traucējumi?"

Brošūra "Kas ir emocionāli nestabila personība?"

"Kas ir ēšanas traucējumi?"

"Kas ir šizofrēnija?"

"Kas ir miega traucējumi?"

"Kas ir demence?"

"Kādas ir pašnāvības riska pazīmes?"

"Kas ir depresija?"

Padomi saskarsmē, komunikācijā un sadzīvē ar cilvēkiem ar dažādām psihiskām saslimšanām

“Veselīgs miegs”

“Izdegšana darbā”

Informācija SPKC mājaslapā.  

Aicinām aplūkot un iepazīties arī ar citiem SPKC izstrādātajiem informatīvajiem materiāliem šeit. 

Ceļojums pa Latvijas muižām turpinās