Ziedu karalienes dālijas Kalupē

Kalupes pagasts

No 14. līdz 18. augustam Kalupes pagasta telpās varēja apskatīt dāliju izstādi. Augusta beigas ir dāliju dienas, kad puķes ir pilnā plaukumā. Dālijas, kas ne velti tiek dēvētas par rudens karalienēm, ir ļoti izplatītas un iemīļotas. Tās iekarojušas mūsu sirdis no paaudzes paaudzē. Ziedu valodā runājot, dālijas nozīmē laba gaume. Dāliju pirmsākumi meklējami Meksikā. Nosaukums radies par godu zviedru botāniķim Andreasam Dālam, bet Vācijā tās sauktas par ģeorģīnēm vai jorģīnēm.

Paldies visiem, kas piedalījās izstādes veidošanā, jo Jūsu ziedi pārsteidza apmeklētājus ar ziedu izmēru, krāsu un ziedkopu formu: Evita Rasmane, Jelizabeta Fiļimonova, Lūcija Kolosovska, Ludmila Orlova, Silvija Baida, Ināra Ūbele, Ģertrūde Rasnače, Elvīra Kukle, Regīna Baika, Genovefa Mukāne, Elīna Kļaviņa, Sanita Grigorjeva, Ināra Rimša, Ausma Bikuļča, Vera Kukle, Tekla Svētiņa, Antoņina Strode, Irīna Kizilova, Sandra Jaudzeme, Monika Grancovska, Ivanda Zavadska.

Kalupes pagasta kultūras darba vadītāja Inita Ivdra

Zinību dienas jampadracis Ilūkstes Bērnu un jauniešu centrā