Zemnieku tirdziņā jau no pirmās dienas valda liela rosība

AKTUĀLI

Kā tika ziņots iepriekš, 3. jūnijā atsāka darboties Zemnieku vakara tirdziņš, kas norisinās visiem ierastajā laikā un vietā - trešdienās un piektdienās no plkst. 16.00 līdz 20.00 Alejas ielā Daugavpilī, posmā starp Maizes un Kandavas ielu. 

Tirgošana nebija iespējama vairāk kā 2 mēnešus, kopš valstī tika izsludināta ārkārtējā situācija. Tagad, kad grūtākie mēneši ir aizvadīti, un koronavīrusa izraisītās pandēmijas sekas iet mazumā, Daugavpils novada organizētajā Zemnieku tirdziņā savas preces pārdot pieteicās 11 tirgotāji.  Tie ir pārsvarā Daugavpils novada vietējo pagastu ražotāji, taču sastopami arī saimnieki no Daugavpils pilsētas, kā arī  blakus esošā novada - Ilūkstes. Pircējiem tiek piedāvātas dažādas dabas veltes, sākot no gaļas izstrādājumiem līdz augļiem, dārzeņiem un ogām, kā arī medus, stādi, amatniecības izstrādājumi.

Pupiņas, sieru, kartupeļus un citu bioloģisko produkciju tirdziņa apmeklētājiem piedāvā arī  z/s "Āboliņi 1"

Z/S "Āboliņi 1" tirgotāja no Dubnas pagasta Ligita Klodāne stāsta: "Mēs (kopā ar vīru Ēriku) nodarbojamies ar gaļas liellopiem, aitkopību, audzējam stādus, zemenes, dārzeņus. Ļoti gaidījām, ka atvērsies tirdziņš. Vēlējāmies atsākt pavasara darba ritmu. Mēs jau martā, aprīlī uzaudzējām ļoti daudz sīpolloku savas saimniecības siltumnīcā. Tā kā tirgi bija slēgti, mēs uzdāvinājām vairāk nekā divdesmit kg sīpolloku Aglonas pansionātam."

Varis Vilcāns no Vaboles pagasta piedāvā ne tikai dabas veltes, bet arī amatniecības izstrādājumus

Z/S "Kļavas", kas atrodas Vaboles pagastā, tiek audzēti dārzeņi, augļi: "Līdz ārkārtējās situācijas izsludināšanai tirgojām šajā tirgu pastāvīgi, tanī skaitā ziemas periodā. Es esmu arī amatnieks un sakarā ar to, ka gadatirgi tagad nenotiek, amatniecības preces tirgojam kopā ar dabas veltēm." 

Daugavpils novada Zemnieku tirdziņš norisinās no plkst. 16.00 vakarā, taču jau kādu brīdi pirms tā atvēršanas bija vērojams cilvēku pieplūdums. Iedzīvotāji pēc ilgā pārtraukuma bija ieradušies klāt, lai iegadāties zemnieku izaudzēto produkciju. Pēc tirgū sastapto pircēju teiktā šāda tirgus priekšrocība ir, ka produkti ir bioloģiski un nāk no vietējiem laukiem.

Pie katra tirgotāja tirdzniecības vietas tika izvietoti informatīvie materiāli, kas brīdina apmeklētājus par COVID-19 infekcijas profilakses noteikumiem - 2 m distances ievērošanu kases zonā no rindā priekšā stāvošā apmeklētāja, roku higiēnas ievērošanu.

Tirgū ir liegts doties tiem, kam noteikta pašizolācija, karantīna, kā arī tiem, kam ir novērotas elpošanas ceļu infekcijas pazīmes! Šiem cilvēkiem ir jāpaliek mājās.

Tāpat tirgotāji ir aicināti iespēju robežās īstenot arī citus pasākumus cilvēku plūsmas ierobežošanai tirdzniecības vietās, kas veicinātu Veselības ministrijas rekomendāciju ievērošanu attiecībā uz Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanu, kā arī sekojot līdzi Ekonomikas ministrijas mājaslapā publicētajām rekomendācijām.

Zemnieki, kas vēlas īstenot tirgošanu Daugavpils novada pašvaldības organizētajā Zemnieku tirdziņā, var iesniegt dokumentus atļauju saņemšanai. To iespējams izdarīt, iepriekš piesakot apmeklējumu pa tālruni: 65422284.

Tāpat arī aicinām apmeklēt portālu www.razotsdaugavpilsnovada.lv! Portāls ir izveidots ar mērķi atbalstīt vietējos ražotājus, veicināt uzņēmējdarbību Daugavpils novadā, un palīdzēt novada iedzīvotājiem ne tikai ievietot produktus, un saņemt pasūtījumus Internetā, bet arī vienkopus atrast, un nopirkt sava novada produktus un pakalpojumus. Vairāk info. par tiešsaistes tirdziņu atradīsiet ŠEIT.

Atbalstīsim vietējo ražotāju!  Autors un foto: Dainis Bitiņš

Daugavpils novadā uzsākta latvāņu apkarošana