Zelta rudens Krāslavā

Izglītība

Oktobrī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Špoģu vidusskolas 2.-3. klases skolēni ievākt rudens krāsas,  noskaņas, laikapstākļus un burvīgas emocijas devās uz Krāslavu.

Pirmajās klasēs bērni iepazīst savu dzimto novadu caur sajūtu un stāstu prizmu. Tuvākās apkārtnes pilskalni, upes, pilsdrupas un atjaunotās pilis - tas veido skolēnu dzimtās puses kultūrvēsturisko izpratni. Viens ir -  iepazīt dažādus objektus virtuāli, pavisam kas cits - ieelpot sevī tās sajūtas, klātbūtnes efektu, pataustīt, sajust auru.  

Un tā bija ar Krāslavu - sākotnēji punktiņš pie Daugavas Latvijas kartē. Bet tagad, klausoties gida stāstījumā un pildot skolotāju mācību uzdevumus, ir iegūtas zināšanas gan par Krāslavas vēsturi, ģerboņa nozīmi, dažādu vēsturisku personu ieguldījumu , noskaidrota Daugavas loma pilsētas attīstībā un vilktas paralēles ar pērn apceļotajiem Daugavas lokiem Naujenes pusē.

Sirsnīgs paldies mūsu atraktīvākajiem gidam Eduardam, kurš pašaizliedzīgi metās iekšā mācību uzdevumu pildīšanā kopā ar skolasbērniem, vienlaicīgi prasmīgi un interesanti pasniedzot interesantus faktus par Krāslavu.

Savukārt muzikālajā meistarklasē ar skaņu rīku meistaru un kolekcionāru Aleksandru Maijeru bērni nokļuva vilinošajā skaņu pasaulē. Liekas, ka mākslinieks prot izvilināt skaņu no jebkura priekšmeta - no kokosrieksta, valrieksta, koka lineāla, pogas un skārda bundžas, kas savienojumā ar mūsdienīgām skaņu iekārtām vienā mirklī radīja jaunus, unikālus skaņdarbus. Protams, bērnu uzmanību saistīja arī oriģinālā neparasto mūzikas instrumentu kolekcija, kas atceļojusi no dažādām pasaules malām. Vislielāko sajūsmu radīja iespēja pašiem pamuzicēt, iemēģināt spēkus muzicēšanā.    Paldies par  lieliskām zināšanām un pamatu jaunām idejām mūzikas instrumentu pagatavošanā Aleksandram Maijeram, ļaujot ieklausīties, radīt un izdzīvot dažādos mūzikas instrumentus.

Paldies programmas darbiniekiem par iespēju skolasbērniem mācīšanos skolas solā papildināt ar dažādām izzinošām kultūras norisēm!

Špoģu vidusskolas skolotāja Guna Pētersone

Līvānu stikla stāsti