Višķu aprūpes centrā sācis darboties Dienas centrs personām ar garīga rakstura traucējumiem

AKTUĀLI

No 1. novembra darbu sācis Višķu aprūpes centra Dienas centrs, kurš izveidots ar mērķi sniegt pakalpojumus personām ar garīgās attīstības traucējumiem un kurš tapis deinstitucionalizācijas projekta ietvaros. Daugavpils novada Sociāla dienesta vadītāja Anna Jegorova atzīst, ka faktiski tika atjaunots iepriekš īstenotais projekts Višķu sociālās aprūpes centrā, nodrošinot centru ar jaunu aprīkojumu, materiāliem un personālu. Pašlaik jaunajam centra ir jau 13 klienti, kas tika izvērtēti deinstitucionalizācijas projekta ietvaros. Ar viņiem strādā četri speciālisti – sociālais darbinieks, centra vadītāja, sociālais rehabilitētājs un aprūpētāja. Centram ir arī savs transports, ar kuru klienti ik rītu tiek uzņemti viņu dzīvesvietā un vakarā nogādāti mājās.

“Šobrīd ir iespaids, ka gandarījums ir milzīgs. Cilvēki labprāt dodas uz centru un jau sešos no rīta saģērbušies gaida transportu. Redzot, ka Dienas centra klientam, kurš vairāk kā desmit gadus nav izgājis ārpus mājām, staro acis, panākums ir fantastisks,” teic A. Jegorova.

Centrā katrai dienai ir izstrādāts aktivitāšu plāns, tiek pētītas klientu vajadzības, intereses. Kādam vairāk patīk zīmēt, veidot, līmēt vai griezt, citam rakstīt dzeju, vēl kādam patīk fiziskās aktivitātes vai pastaigas. “Mēs pagaidām vēl tikai pētām, lai saprastu, kas viņiem ir vajadzīgs,” saka Sociālā dienesta vadītāja. Dienas centra klientiem nodrošināta arī ēdināšana, jebkurā brīdī ir iespēja padzert tēju, sulu vai apēst sviestmaizi. Deinstitucionalizācijas projekts tiks īstenots līdz 2022. gadam, nodrošinot finansējumu arī Dienas centra uzturēšanai. Šobrīd klientiem šis pakalpojums ir bezmaksas, taču A. Jegorova domā, ka pakalpojums klientiem tiks sniegts ilgtermiņā.

Vaboles vidusskolai - 100