Vabolē izskanēja tauru skaņas

AKTUĀLI

12. jūnijā  iedvesmojošā gaisotnē noritēja pasākums “Tauru skaņas Vaboles parkā”.   Radošas norises dienas garumā notika vairākās parka vietās.  

Vaboles vidusskolas pamatēkas pagalmā, kas ir daļa no Vaboles muižas vēsturiskās apbūves, koncertēja   Augšdaugavas novada Naujenes mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestris Jāņa Grīnberta vadībā un vēsturisko deju biedrība “SOULDANCE” (vadītāja Anastasija Mureviča) kopā ar draugiem no Rīgas (vadītāja Diāna Krutova) .

Gan pūtēju orķestru mūzika, gan dejotāji vēsturiskajos tērpos palīdzēja iejusties aizgājušo gadsimtu atmosfērā un it kā pabūt Vaboles grāfu Plāteru-Zībergu dārza svētkos.

Par īstiem grāfu viesiem kaut uz mirkli varēja pārtapt, pielaikojot un nofotografējoties ar kādu no meistares Irēnas Voitānes darinātām 19. gadsimta cepurēm īpaši izveidotā fotostūrī pie rudens vētras izgāztā oša saknes. Uz svētku laiku parkā bija novietoti Skrindu dzimtas muzeja laipni atvēlētie atsperrati,  ko rotāja ziedi un Špoģu mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darinātais ziedu saulessargs , kas arī tika izmantoti fotografējoties.

Biedrība “SOULDANCE” bieži rīko meistarklases pasākumos, kur tiek aicināti visi. Arī šoreiz Anastasijas Murevičas vadībā dažu minūšu laikā  viņi spēja iemācīt  vienkāršas dejas kustības, lai cilvēks varētu kustēties dejas ritmā un uzturēt komunikāciju ar citiem dejā.

Tāpat daudzi apmeklētāji izmantoja iespēju doties kultūrvēsturiskā pastaigā pa parku ar gidi grāfieni Izabellu (Skrindu dzimtas muzeja speciālisti Ilzi Ozoliņu). Skrindu dzimtas muzejs un biedrība  “Lixten” pie kulinārā mantojuma ēkas piedāvāja aplūkot ceļojošās  izstādes   “Grāfu Plateru - Zībergu kultūrvēsturiskais mantojums mums līdzās”, “Latgales garša”, “No Latgales saimnieču bufetes”. Savukārt pie muzeja direktores Annas Lazdānes dāsni sarūpētā “Lielā muižas putras katla“  satura degustācijas rinda nebeidzās līdz katla pilnīgai iztukšošanai.

Savus meistardarbus izstādījuši bija kokgriešanas meistars,  metālkalējs Varis Vilcāns un audēja Dace Teivāne, kas radošajā darbnīcā mācīja izgatavot krāsainas dzijas rokassprādzes.

 Pasākuma noslēgumā apmeklētāji baudīja   profesionālā pūtēju orķestri “Daugava” lielisko sniegumu  un dziedāja līdzi solista Daiņa Skuteļa izpildītajām labi pazīstamajām latviešu vieglās mūzikas “zelta fonda”  dziesmām.

Lai arī pagājušās nedēļas nogales dabas stihija centās izjaukt svētkus, vētrai nolaužot parkā ap 10 kokiem, tomēr , pateicoties Vaboles pagasta iedzīvotāju brīvprātīgajam darbam, paredzētās pasākuma norises vietas tika operatīvi sakoptas un tauru skaņas varēja plūst pāri Vaboles parka laucēm un savienoties ar putnu dziesmām.

Klimata pārmaiņas jauniešu acīm