Uzsākts darbs pie “Latgales ezeru takas”

AKTUĀLI

Tūristu vidū arvien pieprasītākas un aktuālākas kļūst dažāda veida pastaigu takas, tādēļ, sekojot līdzi tendencēm, arī Latgales reģiona Tūrisma asociācija sadarbībā ar Latgales reģiona Tūrisma informācijas centriem, t.sk. Daugavpils novada pašvaldības aģentūru „TAKA”, uzsākusi darbu pie “Latgales ezeru takas” izveides.

13. martā norisinājās ikgadējā Tūrisma asociācijas kopsapulce, kurā piedalījās Asociācijas biedri-uzņēmēji, Tūrisma informācijas centru pārstāvji un Vidzemes Augstskolas lektore dabas tūrisma ģeogrāfijā – Iveta Druva Druvaskalne. Sapulces darba kārtībā tika kopīgi izrunātas idejas un izstrādāts darba plāns „Latgales ezeru takas’’ izveidei.

Taku plānots veidot vairāku simtu kilometru garumā cauri visai Latgalei, sākot no Ziemeļiem, līdz pat Lietuvas robežai, izvijot to pa visiem novadiem un savienojot ar novadu vietējām un esošajām pastaigu takām, spilgtākajiem apskates objektiem. Vasaras sākumā kopā ar lektori Iveta Druvu - Druvaskalni tiks uzsākta potenciālo taku apzināšana dabā, izejot ceļus un pastaigu vietas un atzīmējot, kur būtu nepieciešamas papildu norādes vai atpūtas vietas. Savukārt līdz tam Latgales reģiona Tūrisma informācijas centru uzdevums ir apzināt potenciālos tūrisma objektus.

Daugavpils novada pašvaldības aģentūra „TAKA” aicina atsaukties vietējos zemniekus un saimniekus, kas tūristiem-takas gājējiem, labprāt piedāvātu vietējos labumus – sākot no naktsmītnēm, transfēra iespējām, piknika un atpūtas vietām, līdz pat glāzei svaiga ūdens un pašu audzētiem produktiem. Interesenti tiks apkopoti un iekļauti Latgales ezeru takas ceļvežos un informatīvajos materiālos. Sava piedāvājuma aprakstu aicinām sūtīt uz e-pastu taka@dnd.lv.

Protams, šobrīd esam ceļa sākumā, bet pašreiz tiek plānots, ka rudenī varēsim teikt, ka “Latgales ezeru takas” pamats ir gatavs un tūristam izstaigājams.

Daugavpils novada pašvaldības aģentūra „TAKA”
+371 65476748, +371 29431360

Lielā Talka tiek pārcelta uz 16. maiju