Uzsākot aktīvo tūrisma sezonu, norisinājās Tūrisma triatlons

AKTUĀLI

Šā gada 15. maijā dabas parkā “Daugavas loki” pulcējās lielākie dabas mīļotāji un aktīva dzīvesveida piekritēji, lai piedalītos Tūrisma triatlonā 2022. Pasākums norisinājās vienā no visskaistākajiem Daugavas tecējuma posmiem, Augšdaugavas novada Naujenes pagastā, Slutišķu un Dileviču ciemu teritorijā. Šo pasākumu jau daudzus gadus organizē Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA”.

Pasākuma mērķis ir popularizēt un veicināt aktīvu dzīvesveidu, kā arī aktīvu atpūtu pie dabas, baudot plašo Augšdaugavas novada tūrisma piedāvājumu.

Tūrisma triatlonā šogad piedalījās gan Augšdaugavas novada iedzīvotāji, gan Daugavpils pilsētas iedzīvotāji un viesi no Rīgas. Komandas bija ļoti atraktīvas, sportiskas, labi erudītas. Sakrita, ka Tūrisma triatlons norisinājās Starptautiskajā ģimenes dienā, tāpēc ļoti priecēja ģimenes komandas, kuras piedalījās kopā ar saviem bērniem.

Tūrisma triatlonā tika pārvarētas vairākas distances. Pirms fizisku aktivitāšu uzsākšanas, dalībnieki kārtīgi iesildījās, veicot dažādus ķermeņa vingrojumus. Pirmajā posmā pasākuma dalībnieki airēja smailītes, baudot Daugavas upes skaistumu, tad sēdās uz velosipēdiem un izbrauca 35.velomaršruta “Daugavas loki” posmu. Abu distanču laikā dalībniekiem bija jāpilda foto orientēšanas uzdevumi un jāatrod noteikti kontrolpunkti. Arī pareizi noslēdzot fiziskās aktivitātes dalībnieki kārtīgi izstaipīja muskuļus un veica nepieciešamos vingrinājumus, lai atslābinātu ķermeni pēc fiziskas slodzes. Ar visiem uzdevumiem komandas lieliski tika galā. Tika noteikta uzvarētāju komanda, kā arī apbalvoti pasākuma jaunākais un vecākais dalībnieks.

Paldies visiem par lieliski pavadītu dienu, baudot aktīvu dzīvesveidu. Tiksimies pasākumā arī nākošgad, iespējams, citā vietā…

Pasākums notika projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Augšdaugavas novadā” ietvaros.

Informāciju sagatavoja:
Augšdaugavas novada pašvaldības iestāde “TAKA”
+371 65476748, +371 29431360.
turisms@augsdaugavasnovads.lv

Lielais plosts 2022 - jau šajās brīvdienās!