Unikāls koprades projekts-adīšanas stafete “Šalle Latvijai” Ilūkstē

AKTUĀLI

Koprades projekta “Šalle Latvijai” mērķis ir gada laikā rokadīšanas un mašīnas adīšanas tehnikā radīt unikālu adījumu – šalli, kas atspoguļotu visas Latvijas adītāju prasmes, katra novada individuālo krāsu un rakstu izpratni.  

Priecājamies, ka arī Ilūkstē, Bērnu un jauniešu centra seno lietu krātuvē “Sēļu istaba” bija iespēja ikvienam Ilūkstes iedzīvotajam un čaklajām   adītājām no klubiņa “Dzīparu namiņš ”piedalīties šādā adīšanas stafetē.

Ar lepnumu vērojām, kā šallē savus dzīpariņus ieadīja Ilūkstes Raiņa vidusskolas jaunieši Everita, Arīna, Ilva, Laura, Tīna, Baiba, Armands, Lana, Ance Annija, Miķelis, Toms, Digna, Edmunds, Everita, Anna, Daniela, Viktorija Lilita  un skolotājas Aija Žuravska un Veslava  Linčika.

Šalli Latvijai apskatīja arī  Ilūkstes PII “Zvaniņš ” mazie ķipari no grupiņām “Ežuki”, “Lācēni”, “Ābolīši ”un skolotājas Aija Seile un Helēna Skrimble. Pirmo neveiklo bērnišķo  dzīparu ieadīja arī Justīne, Alise, Annija, Darina, Elīna ar novēlējumu ,lai silda šalle mūsu Latviju!

 Kopā ar adījumu ceļo arī Latvijā darināts ādas albums, kurā ierakstījām visus adītājus, kas piedalījās šalles adīšanā Ilūkstē, kā arī ierakstījām  viņu novēlējumus Latvijai!

No “Dzīparu namiņa” savus rakstus ieadīja Silvija Baginska, Valija Raubiška, Inta Gaudzeja, Arnita Gaudzeja, Egija Tretjuka, Valentīna Gaudzeja, Regina Zemlicka, Marija Kviļūne, Marija Bojarūne,

Sēļu valodā stāstījumu par savu adījumu ierakstīja Valija Raubiška:

“ILOUKSTE. Savā šalles daļā as ieadeju Ilokstes dīnvidu daļu. Viers pilssātis  ir zila debess, kurā stīpjas bolti spolvu mokūni.Gor piļsātis dīnvidu molu īt Reigas – Daugavpils šoseja, kuris obos molos atrūdas porsvorā skuju kūku meži, aiz mežim – pļavas kur tolumā gonos Iloukstes simbols- zirgs.”

Ilūkstē koprades projekts-adīšanas stafete "Šalle Latvijai" atnāca, pateicoties “Dzīparu namiņa “ vadītājas  Silvijas Baginskas  rūpēm . Silvija  kā pirmā  ieadīja Sēlijas etnogrāfisko tautas brunču rakstu ar  uzrakstu ILŪKSTE!

Paldies visiem adītājiem!

Pēc adīšanas noslēguma, 2022. gada novembrī, adījums tiks nodots ekspozīcijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Ilūkstes Bērnu un jauniešu centra direktore Vanda Rimša

Komunistiskā genocīda terora upuru piemiņas dienas norises 25. martā