Tūrisma gada balvai pieteikti jomas profesionāļi no Augšdaugavas novada

AKTUĀLI

30. novembrī Balvu Kultūras un atpūtas centrā norisināsies gada nozīmīgākais tūrisma profesionāļu notikums Latgales reģionā – Latgales Tūrisma konference un Gada balvu pasniegšana. Šogad pasākums notiks jau astoto reizi, kā ierasts pulcējot gan Latgales, gan Latvijas mēroga tūrisma ekspertus un plānotājus, kultūras nozares pārstāvjus un tūrisma uzņēmējus. Pasākumu organizē Latvijas Investīciju attīstības aģentūras Tūrisma departaments un Latgales Tūrisma asociācija.

Latgales Tūrisma konference un Gada balvu pasniegšana ir ikgadējs tūrisma profesionāļu notikums ar mērķi diskutēt par nozarei aktuāliem jautājumiem, veicināt ilgtspējīgu un sabalansētu tūrisma nozares attīstību, pateikties izciliem reģiona tūrisma nozares profesionāļiem, kā arī izcelt nozīmīgus tūrisma nozares projektus un notikumus.

Kā ik gadu, pieteikt pretendentus “Latgales Tūrisma gada balvai 2023” varēja gan uzņēmums, gan privātpersona, pašvaldība, biedrības u.c. Šogad ir saņemti 49 pretendentu pieteikumi no visa Latgales reģiona. Svarīgi atzīmēt, ka šogad pirmo reizi divās kategorijās, proti “Labākais tūrisma produkts” un “Labākais jaunais tūrisma produkts”, tiks sadalīti pašvaldību un individuālo komersantu pieteikumi, veicinot godīgas konkurences politiku. Šogad gada balvas tiks pasniegtas septiņās kategorijās, bet sadalot pašvaldību un privāto sektoru – kopā plānots pasniegt deviņas gada balvas.

Kā ierasts, visus Tūrisma gada balvas pretendentus vērtēs kompetenta žūrija, kuras sastāvā šogad ir: LIAA Tūrisma departamenta Vecākā projektu vadītāja Kristīne Mickāne, “Divu krastu radio”, un “Latvijas radio 2” raidījuma “Breivdīnuos iz Latgolu” vadītāja Laura Sondore, dabas tūrisma entuziasts un “Purva bridēju” gids Kristaps Kiziks, “Latgales Tūrisma gada balvas 2022” saņēmēja Augšdaugavas novada Lielbornes muižas saimniece Nora Poiša un Latgales Tūrisma asociācijas Tūrisma speciāliste Laura Spundere.

Šogad Tūrisma gada balvas dažādās nominācijās ir pieteikti arī Augšdaugavas tūrisma uzņēmēji un tūrisma jomas profesionāļi.

Nominācijā “Tūrisma profesionālis” pretendentu vidū ir Miervaldis Brodovs, gids “Stendera muzejā”, un Miropija Petkune, gide Pirmā pasaules kara muzejā.

Nominācijā “Labākā tūrisma mītne laukos” pretendentu vidū ir “Silene Resort & SPA” un brīvdienu māja “Meijas nams”.

Savukārt nominācijā “Labākais jaunais tūrisma objekts (Pašvaldības objekts)” balvai nominēts arī Pirmā Pasaules kara muzejs Medumos.

Naujenes senioru aktivitātes Višķu sociālās aprūpes centrā