Turēsim īkšķus par Karimu Ragabu Elvanī – novada skaļās lasīšanas čempionu!

AKTUĀLI

Jau šo sestdien, 30. septembrī, Latvijas Nacionālā bibliotēkas Ziedoņa zālē tiks organizēts lasītveicināšanas kampaņas Skaļās lasīšanas sacensību nacionālais fināls. Augšdaugavas novadu sacensībās pārstāvēs Špoģu vidusskolas audzēknis Karims Ragabs Elvanī, kurš pavasarī godam izcīnīja Augšdaugavas novada skaļās lasīšanas čempiona titulu.

Karims konkursam bija sagatavojis fragmentu no Hansa Jirgena Feldhauza grāmatas "Patiešām traki!", ar ko startēs arī valsts finālā, sacenšoties par Latvijas čempiona titulu kopā ar vēl 29 bērniem no visas Latvijas.

Karimam patīk lasīt grāmatas, taču zēnam ir arī citas aizraušanās, piemēram, mūzika. Karims dzied skolas korī, bet Špoģu Mūzikas un mākslas skolā viņš apgūst klavierspēli un domā, ka nākotnē varētu kļūt par mūziķi, taču neizslēdz iespēju arī izvēlēties pavāra profesiju, jo zēnam ļoti patīk rosīties virtuvē un pagatavot kādu saldu našķi, piemēram, maskarpones siera kūku vai skudru pūzni. 

Skolotāja Valentīna Ivanova raksturo Karimu kā pozitīvu, atsaucīgu, labsirdīgu un vienmēr smaidīgu zēnu ar plašu interešu loku – viņam patīk kulinārija, datorika, viņš apmeklē mūzikas skolu, aktīvi iesaistās dažādos pasākumos.  Šogad arī skolas talantu konkursā Karims ieguva 1.vietu sava nominācijā, jo visus pārsteidza ar ēdienu gatavošanu.

Sestdien Karims cīnīsies par valsts lasīšanas čempiona titulu un iespēju uz kļūt par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru – iedvesmotāju. Vēlam Karimam Ragabam Elvanī godam pārstāvēt novadu valsts līmenī un turēsim īkšķus!

Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības tiešraidi varēs vērot LNB.lv, LNB YouTube kanālā un LSM.lv, "LSM Bērnistaba" Facebook lapā.

Kā rīkoties, ja konstatēts lielā plēsēja uzbrukums mājlopiem?