Tiks īstenoti vairāki projekti jauniešiem

AKTUĀLI

Šogad tiks īstenoti vairāki projekti, kas vērsti uz novada jauniešu iespēju pilnveidošanu.  

    Uzsākta Jaunatnes politikas valsts programmas projekta LEVEL UP  īstenošana. Projekta "Level Up" mērķis ir veicināt jauniešu sadarbību un komunikāciju Augšdaugavas novadā, attīstot jauniešu centru darbību un specializāciju dažādās radošajās un digitālajās jomās. Mērķa grupa ir jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem, īpašu uzmanību pievēršot tiem, kuriem ir ierobežotas iespējas dalībai izglītojošās un radošās aktivitātēs.

Galvenās aktivitātes ietver grafiti un dizaina darbnīcas, video un foto meistarklases, digitālo mārketingu, mākslīgā intelekta apmācības, zaļās telpas un floristikas darbnīcas, kā arī noslēguma pasākumu "Level Up Fest", kas apvienos jauniešu radītos projektus, izstādes un radošos izaicinājumus.

Projekta rezultātā jaunieši attīstīs radošās, digitālās un uzņēmējdarbības prasmes, iegūs pieredzi dažādās nozarēs un veidos paliekošus darbus – mākslas sienas, digitālo saturu, video un foto projektus. Projekta laikā veidosies sadarbība ar profesionāļiem, pašvaldībām un NVO, kas sekmēs ilgtermiņa jauniešu iniciatīvas un radošo industriju attīstību reģionā.

Ilgtspējas nodrošināšanai projekta laikā izstrādātie metodiskie materiāli, apmācību programmas un digitālie resursi būs pieejami jauniešu centros un izmantoti turpmākajās aktivitātēs. Projekts veicinās jauniešu līdzdalību vietējās kopienās, stiprinās jauniešu centru kapacitāti un sniegs ilgtermiņa ieguldījumu jaunatnes attīstībā Augšdaugavas novadā.

Projekts tiks īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2025.-2027. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Uzsākta ERASMUS+ jauniešu mobilitātes projekta “Uth R AgriCOOL” īstenošana. Projekts ne tikai dod priekšroku zināšanu apmaiņai, bet arī nodrošina praktiskas mācību iespējas lauku vidē, ļaujot dalībniekiem tieši iesaistīties ilgtspējīgās lauksaimniecības praksēs. Caur šo sadarbības iniciatīvu “Uth RAgriCOOL” tiecas panākt ilgtermiņa ietekmi, aprīkojot dalībniekus ar rīkiem un prasmēm, lai veicinātu pozitīvas pārmaiņas savās kopienās, vienlaikus sekmējot globālo ilgtspējas mērķu sasniegšanu.

Šeit ir projekta "Uth R AgriCOOL” – Veidojot ilgtspējīgas lauksaimniecības un klimata pārmaiņu nākotni" galveno mērķu tulkojums latviešu valodā:

Projekta mērķi

1. Veicināt lauksaimniecības ilgtspēju un klimata rīcību:
Popularizēt ilgtspējīgas lauksaimniecības prakses, kas palīdz mazināt klimata pārmaiņu ietekmi un stiprināt lauku kopienu noturību.

2. Palielināt jauniešu izpratni par ilgtspējīgas attīstības nozīmi:
Palielināt dalībnieku zināšanas un izpratni par lauksaimniecības ietekmi uz vidi un tās galveno lomu cīņā pret klimata pārmaiņām.

3. Stiprināt profesionālo apmācību ilgtspējīgā lauksaimniecībā:
Nodrošināt jaunatnes darbiniekiem rīkus, zināšanas un praktiskās prasmes, ko viņi var pielietot savās kopienās ilgtspējas veicināšanai.

4. Veicināt labās prakses apmaiņu starptautiskā līmenī:
Radīt vidi savstarpējai mācīšanai starp projekta partneriem, sekmējot zināšanu un veiksmīgas pieredzes pārnesi lauksaimniecības ilgtspējas jomā.

5. Veicināt starpkultūru sadarbību un tīklošanos:
Stiprināt saiknes starp partnervalstīm, veicinot starptautisko sadarbību un savstarpēju izpratni par globālajiem klimata pārmaiņu izaicinājumiem.

6. Attīstīt vietēja mēroga ilgtspējas iniciatīvas:
Iedvesmot un dot iespēju dalībniekiem izstrādāt un vadīt vietējos projektus, kas atbilst viņu kopienu specifiskajām vajadzībām lauksaimniecības ilgtspējas un klimata pārmaiņu pielāgošanās jomā.

7. Pilnvarot jauniešus kā pārmaiņu nesējus:
Veicināt jauniešu līderību un aktīvu līdzdalību inovatīvu un ilgtspējīgu risinājumu ieviešanā vietējā un globālā mērogā.

Tiks īstenots arī ERASMUS+ jauniešu mobilitātes projekts “Resilient Empowered Active Disaster-Youth (R.E.A.D.Y.)”. Mūsdienu strauji mainīgajā pasaulē, īpaši ņemot vērā pieaugošos dabas katastrofu un ārkārtas situāciju riskus visā Eiropā, jauniešiem ir jābūt labi sagatavotiem, lai ar tām tiktu galā. Erasmus+ projekts "Resilient Empowered Active Disaster-Youth (READY)" ir izstrādāts, lai risinātu šīs kritiskās vajadzības, koncentrējoties uz jauniešu pilnveidošanu katastrofu gatavības un kopienas noturības jomā.

Projekts ir vērsts uz jauniešiem no dažādām valstīm, kuriem bieži vien trūkst pietiekamu zināšanu un prasmju rīcībai ārkārtas situācijās, īpaši tiem, kuri nāk no nelabvēlīgiem sociālekonomiskiem apstākļiem. Nodrošinot praktiskas apmācības un veicinot sadarbību, projekts cenšas mazināt šo plaisu.

Galvenais projekta mērķis ir apgādāt jauniešus ar būtiskām kompetencēm un resursiem, lai veicinātu aktīvu jauniešu līdzdalību, uzlabojot viņu sagatavotību katastrofu gadījumiem, brīvprātīgo darbu, sociālo iekļaušanu un pilsonisko aktivitāti.

Šis mērķis ir saskaņots ar plašākajiem Eiropas Savienības uzstādījumiem par jauniešu pilnveidošanu un starpkultūru sadarbības veicināšanu.

Līdz projekta beigām tiek cerēts, ka dalībnieki jutīsies pārliecinātāki, labāk sagatavoti, motivētāki iesaistīties vietējās katastrofu seku novēršanas aktivitātēs, apgādāti ar prasmēm, kas kalpos visu mūžu.

Tāpat projektā iesaistītās partnerorganizācijas būs labāk sagatavotas atbalstīt jauniešus un plašāku sabiedrību, nodrošinot ilgtermiņa ietekmi, kas pārsniedz tiešās projekta aktivitātes.

Informāciju sagatavoja Milāna Loča, Attīstības pārvaldes projektu vadītāja

Projekta “Ceļā uz pašpietiekamu teritoriju” aktivitātes Augšdaugavas novadā