Tiešraidēs norisinājās pieci kultūras čempionāti

AKTUĀLI

Laikā, kad koncerti, teātra izrādes un daudzas citas norises ir pārceļojušas uz interneta vidi, arī Daugavpils novada Kultūras centrs “Vārpa” piecu nedēļu garumā rīkoja kultūras čempionātus. Tiešraides aizsākās, saņemot izaicinājumu no Riebiņu novada Kultūras centra un Oskara Bērziņa, kurš pirmais uzsāka veidot interneta pasākumus savā profilā sociālajā tīklā facebook.com.

Daugavpils novada Kultūras centrs “Vārpa” kultūras čempionātu saturu sagatavoja un norisi vadīja kultūras pasākumu organizatore Anita Lipska. Visās tiešraidēs līdzdarbojās Baltā dāma – kultūras centra direktore Inta Uškāne. Katru nedēļu spēlē iesaistījās kāds no kultūras centra kolektīviem un izvēlēts pretspēlētājs. Tāpat kultūras čempionātos varēja piedalīties jebkurš skatītājs – atlika vien piezvanīt uz “studiju” un, atbildot pareizi, nodot savus nopelnītos punktus kādai no komandām.

15. aprīlī tika rīkots Dziesmu čempionāts, kurā Daugavpils novada Kultūras centra “Vārpa” sociālā tīkla facebook.com profila tiešraidē tikās kultūras centra jauktais koris “Latgale” un dziedātājs, grupas “Dvinskas muzikanti” dalībnieks Juris Ostrovskis ar saviem atbalstītājiem. Klausoties stāstā par Daugavpils novadu, komandām bija jānodzied atbilstoša dziesma. Ar punktu skaitu 33:21 spēlē uzvarēja jauktais koris “Latgale”. Čempionāta beigās tiešraides veidošanas izaicinājums tālāk tika nodots Salas kultūras namam.

16. aprīlī otrajā Dziesmu čempionātā tikās kultūras centra “Vārpa” vokālais ansamblis “Stage On” un grupas “Dabasu Durovys” līderis Arnis Slobožaņins ar saviem atbalstītājiem. Spēlētājiem bija jāorientējas populārās ārzemju un latviešu dziesmās un grupās. Ar punktu skaitu 34:27 spēlē uzvarēja vokālais ansamblis “Stage On”. Skatītāji, kas dalījās ar tiešraidi savos facebook profilos, piedalījās Latgales plānošanas reģiona sarūpētās balvas izlozē. Balvu – lietussargu savā īpašumā ieguva Gunita Vanaga.

Starptautiskajā dejas dienā, 29. aprīlī, čempionātā sacentās Daugavpils novada Kultūras centra “Vārpa” deju ansamblis “Līksme” un Vaboles kultūras nama jauniešu deju kolektīvs “Aisma”. Spēles jautājumi bija gan par citu tautu dejām, gan latviešu tautas deju, gan sociālajām dejām. Ar punktu skaitu 14:17 Deju dienas čempionātā uzvarēja Vaboles pagasta dejotāji. Daugavpils novada pašvaldības balvu izlozē saņēma Biruta Kokina.

Laikā starp valsts svētkiem un Mātes dienu, 7. maijā, Tautiskajā čempionātā tikās kultūras centra “Vārpa” folkloras kopa “Dyrbyni” un Oskars Bērziņš kopā ar saviem kolēģiem no Riebiņu novada Kultūras centra un kapelas “Augusti” dalībniekiem. Tika minētas mīklas, teikti sakāmvārdi un parunas un dziedātas tautasdziesmas. Spraigā cīņā ar punktu skaitu 24:26 uzvarēja Oskara Bērziņa komanda. Zemnieku saimniecības “Sēlija” un Daugavpils novada Kultūras pārvaldes balvu izlozē saņēma Māris Pāža.

Kultūras čempionātu sērija tika noslēgta 13. maijā ar Teātru čempionātu, kurā tikās Daugavpils novada Kultūras centra “Vārpa” teātra trupa “Trešais variants” un Līksnas pagasta kultūras nama amatierteātris “Maskas”. Teātru dalībnieki un viņu atbalstītāji minēja latviešu lugas un autorus, filmas un aktierus. Ar punktu skaitu 22:38 čempionātā uzvarēja Līksnas “Maskas”. Zemnieku saimniecības “Sēlija” un Daugavpils novada Kultūras pārvaldes balvu izlozē saņēma Zane Ozola.

Visas tiešraides ir saglabātas un redzamas Daugavpils novada Kultūras centrs “Vārpa” sociālā tīkla facebook.com profilā.

Anita Lipska
Daugavpils novada Kultūras centra “Vārpa”
Kultūras pasākumu organizatore

Atgādinām, ka līdz 19. maijam tiek gaidīti vizuālās mākslas darbi izstādei „Augšdaugava”