Tiek īstenots projekts “Latgales virtuves garša”

AKTUĀLI

Skrindu dzimtas muzejs šogad uzsācis īstenot jaunu projektu “Latgales virtuves garša”, apzinot saimnieces visā novadā, krājot viņu stāstus, pieredzi un arī receptes. Muzeja vadītāja Anna Lazdāne atzīst, ka cilvēkam vajag baudījumu ne tikai garam, bet arī miesai: “Latgalē vienmēr bija pieņemts pēc smaga darba ieturēt maltīti, kas tika pagatavota no vienkāršiem, laukos audzētiem un pieejamiem produktiem. Mūsdienās saimnieces bieži vien tradicionālās receptes papildina ar jaunām garšu niansēm, dažādojot no paaudzes paaudzē mantotās Latgales kulinārā mantojuma tradīcijas.”

Projekts guvis 1470 eiro finansējumu „Latvijas valsts mežu” un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītās “Latgales kultūras programmas 2022” projektu konkursā. Projekta ietvaros noorganizētas 3 meistardarbnīcas, sadarbojoties ar šefpavāru Haraldu Saušu no Kalupes pagasta, godu saimnieci un īsto latvju saimnieci Viju Kudiņu no Aglonas un Ilzi Stabulnieci no Krāslavas pagasta, kuru vadībā tika gatavoti sen aizmirsti, Latgalei raksturīgi ēdieni. Ir veikts lauku pētījums gan jaunizveidotajā Augšdaugavas novadā, gan ārpus tā robežām, kur saimnieces rādīja un stāstīja par galda klāšanas kultūru, tradicionālajiem ēdieniem, to pagatavošanu un dalījās receptēm.

15. novembrī notiks projekta noslēguma pasākums, kura laikā godu saimniece Vija Kudiņa vadīs kulinārās meistardarbnīcas, kā arī tiks atklāta fotoizstāde “Latgales virtuves garša”, kurā būs apkopots 15 saimnieču kulinārais mantojums ar ēdieniem un to receptēm.

Viss apkopotais materiāls glabāsies Skrindu dzimtas muzejā un būs pieejams interesentiem pēc pieprasījuma.

Aušanas darbnīca Kraujā