Sventes vidusskolas “Skolas somā” – “Sveču meistardarbnīca”

Izglītība

…Bet svece deg.
Cik skaisti svece deg!
Un tumsa kuplo galvu noliec brīna:
No sākuma līdz beigām balta deg,
Līdz deglis lēnām ieslīgst parafīnā… /I.Ziedonis/

4.03.2022 projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros Sventes vidusskolā viesojās “Sveču darbnīca” no Rīgas. „Sveču darbnīca” ir strauji augošs sveču zīmols Latvijā un Baltijā.

Mūsu skolas 1.- 4., kā arī 5.-10.klašu skolēniem bija iespēja piedalīties radošajā sveču liešanas meistardarbnīcā, kurā darbnīcas meistari pastāstīja par sveču vēsturi - kur tās radās, no kā tika izgatavotas pirmās sveces, kur lietoja sveces. Katrs izglītojamais iejutās sveču meistara lomā un pagatavoja 3 dažādu veidu sveces, izvēloties sev mīļākos krāsu salikumus. Ar lielu aizrautību skolēni praktiski darbojās gan izlejot dažādas formas sveces, gan arī marmorējot tās. Nodarbības noslēgumā katrs skolēns skaisti iesaiņoja savas izlietās sveces, un nolēma, kur šīs sveces nonāks – dāvinās mammai, vecmāmiņai pavasara svētkos vai paturēs sev. Tā bija vērtīga un radoša nodarbība.
Pateicamies “Skolas somai” un uzņēmumam “Sveču darbnīca” par piedāvāto iespēju!

Sporta skolas vieglatlētiem 8 medaļas Latvijas čempionātos ziemas sezonā