Starp rudens un ziemas saulgriežiem

Izglītība

10. novembrī Randenes pamatskolā notika Mārtiņdienas tirdziņš. Kā zināms, tad Mārtiņdiena ir laiks starp rudens un ziemas saulgriežiem. Tā ir diena, kad visiem lauku darbiem jābūt padarītiem. Jau rudens saulgriežu dienā - Miķeldienā- skolēni bija atnesuši bagātību, kas izauga viņu dārzos, tad Mārtiņdienā uz nebēdu tika tirgots tas, kas no šīs bagātīgās ražas pagatavots. Tie bija galvenokārt visdažādākie našķi, kuri patīk pašiem bērniem. Šogad gribētāju skaits tirgoties bija ārkārtīgi liels. Dažiem tirgotājiem līdzi atnāca arī mammas, lai redzētu un dalītos bērnu priekā par pārdoto.

Jāatzīst, ka Mārtiņdienas tirdziņš brīnišķīgi attīsta arī uzņēmēju prasmes. Katrs skolēns padomāja par to, kā nosaukt savu tirdzniecības vietu, tās noformējumu, par iepakojumu, par atlaidēm, ja prece neiet.

Nāc nākdama, Mārtiņdiena Lāču pamatskolā