Sports – veids, kā veicināt jauniešu iekļaušanu

AKTUĀLI

No 7. – 15.oktobrim jaunatnes projektu koordinatore Milāna Loča un Demenes jauniešu attīstības centra jaunatnes lietu speciāliste Jolanta Morozova piedalījās projektā “Sport It Out. Vol.4” Ziemeļmaķedonijā. Projekts tika īstenots Erasmus+ Jaunatnes darbinieku mobilitātes programmas ietvaros. Kopumā projektā piedalījās 24 dalībnieki no 13 dažādām valstīm, tādām kā – Grieķija, Serbija, Rumānija, Lietuva, Igaunija, Vācija, Polija, Ziemeļmaķedonija, Latvija, Itālija, Spānija, Portugāles un Turcijas. Par projekta īstenošanas vietu tika izvēlēta pasakaini skaista vieta kalnos – Popova Šapka.

Projekta mērķis bija veicināt jaunatnes darbinieku izpratni par sporta aktivitāšu iekļaušanas iespējām jaunatnes darbā un metožu izmantošanu, kas veicina jauniešu iekļaušanu, iesaistīšanos sabiedriskajās aktivitātēs un izaugsmi.

Vairāk nekā nedēļas garumā jaunatnes jomas pārstāvji piedalījās daudzveidīgās aktivitātēs, kas veicina saliedēšanos, sava iekšējā potenciāla apzināšanos un jaunu metožu pielietošanu jaunatnes darbā. Šajā laikā projekta dalībnieki izstrādāja savas sportiskas aktivitātes, devās pārgājienā kalnos, uzkāpjot 2600 m augstā virsotnē, devās izbraucienā ar laivām, piedalījās volejbola treniņā ar vietējo meiteņu volejbola komandu un uzspēlēja sēdvolejbolu, apguva pirmās palīdzības pamatprasmes kopā ar Serbijas Sarkanā krusta organizāciju, iepazinās ar programmu “Sports attīstībai” (“Sport For Development”).

Tā ir tikai neliela daļa no aktivitātēm, kurās bija iespēja piedalīties un mācīties. Projekta dalībnieki atgriežas mājās ar zināšanām pilnu bagāžu, kuru jau sāks pielietot tuvākajā laikā. Jau 25.oktobrī norisināsies frisbija turnīrs “Jaunieši pret deputātiem”.

Galvenās atziņas, ko jaunatnes darbinieki guva piedaloties projektā ir tādas – ka jauniešu iekļaušanu var veicināt jebkura sporta aktivitāte, kas var būt pielāgota jauniešu iespējām un vajadzībām. Tāpat projektā tika iegūti jauni sadarbības partneri, ar kuriem jau nākamajā projektu iesniegšanas kārtā tiks iesniegti vairāki projekti Erasmus+ programmā.

Kur dzīvo keramika un lelles