Špoģu vidusskolas skolēni ar Latvijas skolas somu iepazīst Raiņa dzeju bērniem un izzina linu pogaļas stāstu

Izglītība

Zināšana ir kustība, nezināšana ir miers… /Rainis/

Ar tādu moto Špoģu vidusskolas 3.a un 4.a klases skolēni devās rudens ceļojumā ar Latvijas skolas somu uz Raiņa muzeju "Jasmuiža" un Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeju.

Pasākumā skolēni varēja atraktīvi iepazīties ar Raiņa dzeju bērniem, izmantojot mākslinieku F. Pauļukas, J. Pīgožņa, M. Stārastes, J. Kīna dzejoļu ilustrācijas, izspēlēt improvizācijas teātri un darboties uz gaismas smilšu lampām. Iepazīties ar Preiļu vēstures un lietišķas mākslas muzeja krājuma kolekciju – no amatniecības pamatvērtībām līdz lietišķās mākslas daiļdarbiem, gūt zināšanas par linkopību, linu pārstrādes produktu dažādību un izmantošanu.

Jasmuižas muzejs piedāvāja aizraujošu, sacensības garu rosinošu līdzdarbošanos, kā arī lielisku iespēju iepazīt Raiņa dzeju bērniem. Veikt ceļojumu pa parku un iepazīties ar vietām, kur topošais dzejnieks Jānis Pliekšāns pastaigājies, rakstījis dzeju, sapņojis, gulējis zālē, vērojis dabu un cilvēkus. Skolēni ar lielu aizrautību piedalījās muzeja programmās. Ļoti patika veidot vēlmju amuletus un likt gleznu puzles. Daudziem garšoja linu eļļa. Bērni  izteica vēlmi pamēģināt mājās izaudzēt linus.

Špoģu vidusskolas skolotājas Marija Umbraško un Ārija Mihailova

Rudens balle Maļinovā