Špoģu vidusskolā notika Olimpiskā diena

AKTUĀLI

20. septembrī  Špoģu vidusskolā notika Olimpiskā diena. Pasākums bija sācies sporta zālē, kur pulcējās skolēni kopā ar skolotājiem. Pasākumu atklāja skolas direktore Ināra Ondzule.

Pēc atklāšanas, sporta zālē palika sākumskolas skolēni, savukārt pārējie devās aktu zālē. Tur jauniešus gaidīja pasākuma īpašais viesis –triatlonists Anatolijs Levša. Olimpiskais vēstnesis pastāstīja par saviem pirmsākumiem sportā, kā viņš uzzināja par triatlonu, kāpēc izvēlējās tieši šo sporta veidu, kā arī pastāstīja par dažādām sacensībām. Anatolijs jau ne pirmo reizi brauc skolās ar savu stāstu lai iedvesmot un ieinteresēt jauniešus. “Man ir prieks, ka šodien mani pasauca šeit, jo es ceru, ka ieinteresēšu kādu no jauniešiem  ar savu stāstu. Ir patīkami, ka bērni mani loti uzmanīgi un ar interesi klausījās, uzdeva jautājumus. Triatlons ir specifisks sporta veids, taču bērniem par to radās interese. Tagad es esmu treneris un man ir audzēkņi arī no Špoģu vidusskolas. Treniņu ir labi, bet mūsu mērķis ir tikt pie vēl labākajiem rezultātiem un neapstāties attīstībā.” Pašlaik Anatolijs strādā bērnu interešu centrā “Jaunība”. Trenera audzēkņu vecums ir 12-13 gadi. Regulāri trenējas 20-30 bērni, kuri arī brauc uz sacensībām.

Skolas direktore Ināra Ondzule pastāstīja, ka viņai Olimpiskās dienas pirmsākumi bija sākušies Kalupes pamatskolā, tad kad tika izdomāts padarīt vienkāršu skolas pasākumu par kaut ko lielāku un oficiālāku ieviešot klāt sporta atribūtiku un kopa ar visu Latviju veikt sporta aktivitātes. Tika aicinātas arī citas novada skolas, lai padarīt pasākumu vēl grandiozāku un populārāku. “Špoģu vidusskola ir oficiāli piereģistrējusies Latvijas Olimpiskajā komitejā, mums ir atribūtika, diplomi un dāvanas. Skolēniem tas ir gandarījums, kā arī pasākumu viņi uztver nopietnāk. ” Olimpiskā diena ir visas skolas pasākums, kurā piedalās ne tikai sporta skolotāji un visi skolēni, bet arī pārējā skolas saime. “Mums šī diena arī ir veids, kā piesaistīt bērnus pie veselīgā dzīvesveida un moža gara uzturēšanu.”

Lai pasākums ir saistīts ne tikai ar fiziskajām aktivitātēm, tiek aicināts Olimpiskais vēstnesis lai pastāstīt bērniem par savu sporta veidu, sacensībām un par to, kā ir jācīnās lai saņemt medaļas. Ka jau bija minēts, šogad skolēnus pārsteidza triatlonists Anatolijs Levša. Savukārt, Inara Ondzule atzīstas, ka cenšas katru gadu ielūgt uz olimpisko dienu vietējos sportistus, lai bērni saprot, ka visiem ir iespēja kļūt par čempionu, neskatoties uz to, kurā novadā, pilsēta vai ciemā viņi dzīvo. Spilgtākās atmiņas viņai ir par kamaniņu sportistu Agri Elertu. “Ar Elertu bija ļoti vērtīga tikšanās. Viņš atveda līdzi loti daudz sporta atribūtu, medaļas, bērniem bija iespēja iegulties viņa kamaniņās. Acis visiem mirdzēja.”

Vidusskolas direktore ir pateicīga visiem Olimpiskajiem vēstnešiem par viņu atsaucību un cer, ka arī nākamgad kāds no sportistiem pārsteigs bērnus Olimpiskajā dienā, kā arī pasākums būs vēl aktīvāks un interesantāks.

FOTOGALERIJA

Noslēgušies konkursa “Saimnieks 2019” vērtēšanas komisijas izbraukumi