Špoģu Mūzikas un mākslas skolas piedalīšanās III Starptautiskajā bajānistu-akordeonistu konkursā „Accopremium-2019” Rečicā

AKTUĀLI

31. oktobrī – 3. novembrī Špoģu Mūzikas un mākslas skolas 3.akordeona spēles klases audzēknis Rolands Kļavinskis piedalījās III Starptautiskajā bajānistu-akordeonistu konkursā „Accopremium-2019” Rečicā (Baltkrievijā).

Pēc konkursa nolikuma par finālistu var kļūt dalībnieks, kas pēc sava priekšnesuma videoieraksta iesūtīšanas iziet atlases kārtu un tiek uzaicināts cīnīties par uzvaru labāko akordeonistu un bajānistu vidū konkursa finālā. Tādējādi pēc atlases kārtas, kurā tika saņemti vairāk nekā 200 dalībnieku pieteikumi, konkursa finālam tika atlasīti 118 dalībnieki no 8 valstīm – tostarp jaunie mūziķi no Baltkrievijas, Krievijas, Ukrainas, Moldovas, Kazahstānas Polijas u.c. Konkursantu vidū bija jaunie akordeonisti un bajānisti no Sanktpēterbugas, Maskavas, Minskas, Vitebskas, Gomeļas, Harkovas, Mogiļovas un citām lielākām mūzikas skolām, kas vēsturiski ieņem vadošākās pozīcijas akordeona spēles izpildītājmākslas jomā. Neapšaubāmi, šis fakts lika sasparoties un ar vēl lielāku atbildību noskaņoties savai uzstāšanai Latvijas lauku mūzikas skolas pārstāvim, Rolandam Kļavinskim. Lieliska atmosfēra četrās akordeona mūzikas piepildītajās dienās, piedalīšanās akordeona izpildītājmākslas pasaules atzītāko akordeonistu-bajānistu koncertos un meistarklasēs bagātināja mūsu jaunā mūziķa pieredzi un paplašināja viņa redzesloku. Par lielisku motivāciju Rolanda turpmākai attīstībai kļūs arī piešķirtais viņam konkursa diplomanda tituls.

Salienas pagasta jaunieši aicina uz sadraudzības vakaru