Špoģu Mūzikas un mākslas skolai panākumi Valsts konkursā!

Kultūra

Ik gadu Latvijas Nacionālais kultūras centrs rīko Valsts konkursu Latvijas profesionālās ievirzes mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem. 2019./2020.mācību gadā konkursa tēma bija „Tēls. Telpa. Scenogrāfija.”

Atbilstoši vecuma posmam  audzēkņi strādāja pie atšķirīgiem konkursa uzdevumiem. I grupas bērni vecumā no 7 – 10 gadiem iejutās tēmā “Iekšiņa un āriņa”. II grupas dalībnieki vecumā no 11 – 13 gadiem strādāja pie scenogrāfijas uzdevuma “Emocijas un sajūtas”, bet  III grupas  jaunieši vecumā no 14 – 16 gadiem – pie tēmas “Mūzika”.

Konkursa I un II kārtas dalībnieku darbi tika iesniegti scenogrāfijas maketu izstādei “Melnā kaste”, kurā skatāmi 350 maketi. Darbus var apskatīt līdz 14. augustam Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa teātra muzejā (E. Smiļģa ielā 37, Rīgā).

Radošie uzdevumi tika īstenoti telpā – tā dēvētajā “melnajā kastē”, ko scenogrāfi tradicionāli izmanto maketu veidošanā. Dalībnieki vecumā no 11 līdz 13 gadiem ar scenogrāfijai raksturīgiem izteiksmes līdzekļiem attēloja emocijas un sajūtas kastē ar nelielu skatīšanās lodziņu. Savukārt audzēkņi vecumā no 14 līdz 16 gadiem kastē ar vienu atvērtu plakni maketā asociatīvi attēloja pašu izvēlētu skaņdarbu. Katra izraudzīto mūziku izstādē var noklausīties, ar viedtālruni nolasot QR kodu.

Izstādes darbus – II valsts konkursa kārtai izvirzītos darbus - izvērtēja scenogrāfijas profesionāļi Krista Dzudzilo un Reinis Dzudzilo, kā arī jaunākās paaudzes scenogrāfs un mākslinieks Krišjānis Elviks.

Špoģu Mūzikas un mākslas skolas audzēkne Jekaterina Laskina konkursam iesniedza darbu “Antigravitācija”. Žūrijas komentāri par Jekaterinas Laskinas darbu “Antigravitācija”:“Atmosfērisks darbs, kurš pretnostatī cilvēces intelekta un spēju sasniegumus ar sajūtām un radošumu, tā vienlīdzīgojot abus cilvēka lidojumus.”

Šogad  vidējai grupai bija piešķirtas trīs 1.vietas, piecas 2.vietas un septiņas 3.vietas.   Jekaterina ieguva 2.vietu, līdz pirmai vietai pietrūka 1 punkts. Audzēkni sagatavoja  skolotājs Valdis Grebežs.

Apsveicam Jekaterinu Laskinu un pedagogu Valdi Grebežu ar iegūto 2.vietu šajā konkursā  un novēlām radošus un spilgtus darbus arī turpmāk!

Špoģu vidusskolā atvērs jaunu grupu pirmsskolas vecuma bērniem