Maija pēdējās dienās skolās ar svinīgiem pasākumiem noslēdzās kārtējais mācību gadu, suminot skolotājus un skolēnus, kas gada laikā guvuši panākumus dažādās jomās. Apkopojot paveikto, Augšdaugavas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Janita Zarakovska atzīst, ka izaicinājumu izglītības jomā ir daudz, kaut vai mācību līdzekļu trūkums, kas ir neatrisināta problēma jau gadiem.
“Ministrija sola, ka visos priekšmetos būs gan mācību grāmatas, gan mācību platformas, ko ļoti gaida katrs pedagogs, lai tas viņam atvieglotu darbu,” saka J. Zarakovska.
Neskatoties uz mācību līdzekļu trūkumu, pedagogi esot strādājuši no sirds, gatavojot skolēnus zinātniski pētnieciskajiem darbiem, olimpiādēm un arī centralizētajiem eksāmeniem.
Šogad novada skolēni ir guvuši panākumus gan zinātniski pētnieciskajos darbos, gan dažādos konkursos un olimpiādēs. Divi novada skolēni no Špoģu vidusskolas un Ilūkstes Raiņa vidusskolas ir guvuši panākumus valsts olimpiādēs. Visi skolēni, kas ieguvuši godalgotas vietas dažāda mēroga olimpiādēs, saņēmuši naudas balvas no 5 līdz 210 eiro apmērā.
Aizkustinošs gada noslēguma pasākums notika Sventes vidusskolā, kur mācību gada izskaņā tradicionāli tiek sumināti konkursa “Gada skolēns” laureāti. Par tādiem šogad kļuvuši deviņi skolēni, kuriem izdevies apvienot labus sasniegumus mācībās ar aktīvu sabiedrisko darbu un dalību interešu izglītībā. Sākumskolas posmā balvu “Gada skolēns” ieguva Aleksandra Ragozina, Amina Smilgina un Viktorija Miglāne, pamatskolas posmā Anastasija Krivašejeva, Vladimirs Desjatkovs un Zoja Solovjova, bet vidusskolas posmā Samanta Saveļjeva, Jana Švedova un Anna Virbale. Visi konkursa laureāti saņēma zemnieku saimniecības “Stārķi” sarūpētās naudas balvas.
Pasākumā Sventes vidusskolā prieks mijās ar skumjām, jo šis mācību gads bija pēdējais trim pedagogiem, kuri nolēmuši doties pelnītā atpūtā.
Ar ziediem un pateicības vārdiem pensijā tika pavadīta skolas Marionešu teātra vadītāja un mūzikas skolotāja Nataļja Ogurcova un direktora vietniece, skolotāja Biruta Ondzule.
Pelnītā atpūtā nolēmis doties arī ilggadējais skolas direktors Aleksandrs Sibircevs, kurš darbam Sventes vidusskola veltījis 35 gadus. Skolā viņš sācis strādāt par sporta skolotāju uzreiz pēc Latvijas Sporta akadēmijas absolvēšanas. Sešus gadus vēlāk iecelts par skolas direktoru.
Viņš atzīst, ka šajos gados ir paveikts daudz, ir notikusi skolas renovācija un sakārtota materiāli tehniska bāze, izveidojies ļoti labs pedagogu kolektīvs un ir daudz talantīgu bērnu, pie kuriem tikai jāatrod pareizā pieeja.
“Skola turpina darboties ka vidusskola, šajos gados mēs iesākām neklātienes programmu, tā turpina veiksmīgi attīstīties un darboties. Mēs izpildām visas prasības, kas attiecas uz klašu piepildījumu gan pamatskolas, gan vidusskolas posmā. Domāju, ka tā pastāvēs kā vidusskola vēl ilgus gadus, kaut valsts mērogā visu laiku runā par skolu tīkla sakārtošanu,” saka A. Sibircevs.
Par jauno Sventes vidusskolas direktori ir apstiprināta līdzšinējā direktora vietniece Aija Saveļjeva, kura pie jaunajiem pienākumiem ķersies ar 12. jūliju. Pēc augstskolas absolvēšanas Aija atnākusi strādāt uz Sventes vidusskolu, tā ir viņas pirmā darbavieta.
“Šī skola ir ļoti mainījusies pa šiem 24 gadiem, ir piedzīvota renovācija gan skolā, gan apkārt skolai, ko mēs ļoti gaidījām. Kļūstot par skolas direktori, es uzņemos atbildību, es zinu, ka nebūs viegli. Sventes vidusskolas direktors Aleksandrs Sibircevs ir atstājis ļoti labu pamatu, ko man vajag turpināt, to es ļoti labi apzinos,” saka A. Saveļjeva.
Jaunā direktore atzīst, ka izaicinājumu netrūks, ir jāsaglabā skolas neklātienes posms, jānokomplektē pirmās klases un jāpiesaista jauni pedagogi. Pašlaik skolai nepieciešams mūzikas skolotājs, kā arī dizaina un tehnoloģiju skolotājs. Aleksandrs Sibircevs sola kolēģei savu palīdzību jebkuru jautājumu risināšanā, jo uzskata to par savu pienākumu, piemēram, palīdzēt sastādīt stundu sarakstu, tarifikāciju un budžetu nākamajam gadam.
“Bet darbošos pēc principa - ja viņi mani aicinās, tad nākšu, ja nesauks – tad nejaukšos darbā. Darbinieki man uzdāvināja Fiskara lāpstu, grābekļus, lai es varētu darboties dārzā. Skolnieki man uzdāvināja stādus, kurus es iestādīju laukos un kurus vajag apstrādāt. Es domāju, ka es atradīšu sev darbu gan lauku mājā, audzējot un apstrādājot stādus, gan savā dārziņā Sventē. Man būs laiks vairāk pastaigāties pa mežu, lasīt sēnes un ogas, es atradīšu sev nodarbi,” saka Aleksandrs Sibircevs.