Skaļās lasīšanas sacensības Naujenes pamatskolā

Izglītība

24. martā Naujenes pamatskolā notika konkursa “Skaļā lasīšana” skolas posms. Konkursā piedalījās vienpadsmit 5. klases skolēni, kuri pretendēja uz lasīšanas čempiona titulu. Sacensību metodika tika aizgūta no Holandes, kur šāda veida sacensības notiek jau vairāk nekā 20 gadus. Latvijas Nacionālā bibliotēka Bērnu literatūras centrs vēlas pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par grāmatām un lasīšanu, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

Skaļās lasīšanas konkursam piemērotu lasāmvielu konkursa dalībnieki varēja atrast gan “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” grāmatu kolekcijā, gan izvēloties sen aizmirstas, labas grāmatas vai arī tikko iznākušus darbus. Izvēlēties piemērotu lasāmvielu palīdzēja skolas bibliotekāre Inga ČALENKO un latviešu valodas skolotāja Inese Locika, kura koordinēja arī visu gatavošanās procesu.

Lasīšanas laikā dalībniekiem 3 minūtēs bija jāpastāsta par grāmatas izvēles iemesliem, jāprot lasīt piemērotā tempā, emocionāli aizraut klausītājus un demonstrēt skaidru dikciju.

Skolēnu lasītprasmi vērtēja žūrija: skolas bibliotekāre Inga ČALENKO, direktora vietniece Zinaīda PAULIŅA, sākumskolas skolotāja Alita KOKINA.

Žūrija pēc stingri noteiktiem sacensības nolikuma vērtēšanas kritērijiem par mūsu skolas skaļās lasīšanas čempioni atzina ALEKSANDRU SOLIMU, 2. vieta – Liānai RUŽAI, 3. vieta Karolīnai KUZMICKAI un Timuram LAPKOVSKIM, 4. vieta – MILANAI JERMOLAJEVAI.

Labākie skolas lasītāji pārstāvēja savu skolu nākamajā posmā, kas 29. martā norisinājās Naujenes tautas bibliotēkā. Mūsu skolēnu dalība I kārtas finālā bija ļoti veiksmīga, jo par Naujenes pagasta Skaļās lasīšanas čempionēm kļuva mūsu skolas skolnieces Aleksandra SOLIMA un Liāna RUŽA. Aleksandra lasīja fragmentu no Astridas Lindgrēnes grāmatas “Pepija Garzeķe”. Liāna lasīja Tūves Jansones “Mazie troļļi un lielie plūdi”. Liāna un Aleksandra pārstāvēs Naujenes pagastu reģionālajā skaļās lasīšanās finālā, kurš notiks 21. aprīlī.

Arī 2. vietu ieguva mūsu skolas skolēni: Timurs LAPKOVSKIS un  Karolīna KUZMICKA. Paldies Milanai JERMOLAJEVAI par dalību.

Paldies latviešu valodas skolotājai Inesei LOCIKAI par skolēnu sagatavošanu Skaļās lasīšanas sacensībām. Lai veicas reģionālajā skaļās lasīšanās finālā!

Alita Kokina, Naujenes pamatsk. skolotāja

Atpūtas pasākums Ambeļos