Silenē notika jauniešu pasākums “Turpinājums sekos…”

AKTUĀLI

Kā tika cerēts un plānots, pakāpeniski jo biežāk esam spējīgi organizēt pasākumus jauniešiem, kuros tās dalībnieki esot gatavi brīvi un gandarīti pavadīt laiku. 19.augustā Silenes kultūras namā notika kārtējais tāda tipa pasākums “Turpinājums sekos…” , kur pulcējās jaunieši attiecīgi no Tabores, Skrudalienas un Salienas pagastiem. No paša sākuma laiks tika atvēlēts saliedēšanai – tika organizēti daži interesanti konkursi, kuros piedalīšana bija obligāta katram no klātesošiem. Kā arī tiks organizēts “viedokļu aplis”, kurā spēļu formātā jaunieši dalījās ar savām domām jau par paveikto darbu un tālāko sadarbību.

Tāpat arī tika sagatavota un rādīta prezentācija, kuras pamata saturs bija atskats par jau paveiktiem darbiem un organizētiem pasākumiem. Šī prezentācija ļoti iepatikās jauniešiem, ko varēja secināt pēc sirsnīgiem, skaļiem smiekliem, skatoties jaukas bildes no iepriekšējām satikšanām. Tomēr pasākuma galvenā daļā tika ieplānota nakts fotoorientēšanās. Apmēram  plkst. 21.30 vakarā visi sapulcējās pie Silenes pagasta pārvaldes durvīm, lai sadalītos pa 4 cilvēkiem komandā un doties skriešus meklēt objektus Silenes ciematā ar lukturīšiem rokās. Katrai grupai tika dots viena lapiņa ar Silenes ciemata karti un tajā atzīmētām meklējamām objektu atrašanas vietām un punktiem, cik varēja saņemt par izpildīto uzdevumu. Otrajā lapiņā attiecīgi atradās objektu bildes un jautājumi ar uzdevumiem, un ,savukārt, trešajā lapiņā bija nepieciešams pierakstīt atbildes. Kaut gan bija dotas pilnas 40 minūtes, daudzas komandas nepaspēja atrast pat pusi, bet taču nācās pielietot erudīciju un atjautību, lai par atvēlēto laiku paspēt savākt lielāko punktu skaitu.

Augstas cerības par fotoorientēšanās norisi nebija veltas. Jaunieši sajūsmināti atsaucās un būtu ar prieku gatavi piedalīties vēlreiz. Ir jāpiebilst, ka viena komanda tik bija aizrauta, ka bija aizmirsuši par laika ierobežojumu un atskrējuši tikai pēc stundas, tomēr ar atrastiem visiem objektiem. Visas grupas tika godalgotas ar nelielām balvām. Un, protams, beigās notika diskotēka ar dejām. Bez šaubām var teikt, ka tā ir patīkama daļa visos pasākumos. Deja palīdz mums atvērties un sajust sevi! Tā norisinājās viens no pēdējiem vasaras jauniešu pasākumiem. Tomēr esam pārliecināti, ka noteikti nav pēdējais!

Turpinājums sekos…

Informāciju sagatavoja Ināra Lapkovska, jaunatnes lietu speciāliste

Starptautiskās nometnes ietvaros Višķu sinagogas pamatos notiek izrakumi