Sapņi piepildās, ja tos īsteno

AKTUĀLI

Februāra pēdējā dienā Naujenes pagasta Kraujas ciematā tika atklāta fotostudija “OK Foto”, kas ir fotogrāfes Olgas Kuzminas ilgi lolots sapnis.

“Sapņi piepildās, ja nepaliec stadijā “gribu”, bet aizej arī pie stadijas “daru” un piestrādā pie to īstenošanas,” teic Olga atklāšanas dienā. Zīmīgi, ka studija izveidota Naujenes pagastā, kur dzīvo Olgas ģimene un paiet viņas darba ikdiena.

Olgas pamatdarbs ir vadīt kultūras dzīvi pagastā un Naujenes kultūras nama darbu, taču ikdienā viņu var satapt dažnedažādos pasākumos ar fotoaparātu rokā. Tas ir gan darbs, gan vaļasprieks reizē, kas Olgu pārņēmis jau pirms daudziem gadiem. Viņa rāda mazu plastmasas fotoaparātu, dēvētu par “ziepju trauku”. To viņai bērnībā uzdāvinājusi mamma, nojaušot, ka meitu interesē fotogrāfija. Ar to arī sākušās viņas fotogrāfa gaitas, iemūžinot draugus, radus un visu, kas piesaista uzmanību. Nākamais “ziepju trauks” bijis jau nedaudz labāks, taču vēlāk nopirkusi lietotu spoguļkameru, ar kuru jau aizsākusies nopietnāka fotografēšana.

“Es neesmu fotogrāfs, es tikai mācos,” bikli teic Olga, kura nemitīgi pilnveido savas zināšanas, turklāt ne tikai fotomākslā. Pirms dažiem gadiem Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā “Saules skola” Olga apmeklēja aušanas kursus pieaugušajiem, kā rezultātā 2016. gadā kopā ar domubiedriem tika nodibināta biedrība “Raxtu sēta” ar mērķi laika gaitā izveidot tautas amatniecības un lietišķās mākslas studiju. Šobrīd biedrība rīko aušanas nodarbības un īsteno projektus.

Šķiet, ka nav tāda darba, ko Olga neprastu. Aušana ir tikai viena no Olgas sirdslietām, kuras pilnveidošanai “Saules skolā” ieguvusi tekstilizstrādājumu dizaina speciālista diplomu. Taču ar to viņas mūžizglītības maratons nav beidzies, jo pašlaik Olga “Saules skolā” apgūst apģērba dizainu. “Vakaros tik šuju un ārdu,” smejas Olga. Viņa atzīst, ka jebkuras studijas dod kādu labumu arī fotografēšanas jomā, piemēram, apgūstot šūšanas prasmes, Olga plāno izgatavot tērpus savas studijas vajadzībām, lai fotomodeļiem ir kas interesants, ko vilkt mugurā kameras priekšā. Apģērba un tekstilizstrādājumu dizaina studijas arī palīdzot veidot stila un gaumes izjūtu un domāt radoši.

Savu pirmo fotoizstādi “Atzīšanās” Olga izveidojusi Latvijas simtgadē un tā joprojām ceļo pa visu novadu. Fotogrāfijās Olga iemūžinājusi Naujenes pagasta skaistākās ainavas visos gadalaikos.

Olgai ir daudz ieceru arī turpmāk, daudzas no kurām ir saistītas ar viņas jauno fotostudiju, kur nākotnē taps jaunas fotogrāfijas jaunām izstādēm.

Olga Kuzmina pateicas par atbalstu fotostudijas tapšanā uzņēmumam SIA “Meliors Krauja”, kurš palīdzēja ar telpām ieceres īstenošanai.

Mācību poligonā “Meža Mackeviči” intensīvi turpinās zemessargu apmācība