Reitterapijas nodarbības  Dienas aprūpes centrā “Skrudaliena”

AKTUĀLI

Dienas aprūpes centrs ( DAC) “Skrudaliena” ir Augšdaugavas novada Sociālā dienesta struktūrvienība, kas sniedz pakalpojumus personām ar garīga rakstura traucējumiem projekta “Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Latgales reģionā”, Nr.9.2.2.1/15/I/005 ietvaros.

Centru apmeklē  19 personas ar invaliditāti.  Centrs apkalpo  klientus no vairākiem  Augšdaugavas novada pagastiem -   Skrudalienas, Laucesas, Medumu, Sventes, Tabores,  Demenes, Silenes, Salienas un Vecsalienas.   

Centrā  personas ar invaliditāti pilnveido un  apgūst jaunas dzīves prasmes, komunicē ar citiem, pilnveido savu izglītības un kultūras līmeni. 6 mēnešu laikā konstatējām, ka vairākiem klientiem  ir pozitīvas izmaiņas – daži sāka vairāk smaidīt, daži kļuva drošāki, citi lepojas ar to, ko iemācījās, citi uzskata centra personālu un klientus  par savu ģimeni. Par citiem priecājamies, ka viņi iesaistījās darbā. Protams ir situācijas, kad arī darbinieki mācās no klientiem – piemēram, viens no klientiem mums paskaidroja Daugavpils pilsētas ģerboņa nozīmi.

Pateicoties centram, apmeklētāju dzīve tagad ir saturīga,  bagāta ar notikumiem un dažādām iespējām – ar viņiem nodarbojas centra speciālisti, apgūst šūšanas un filcēšanas prasmes, apguva groziņu pīšanu no papīra strēmelēm,  turpina apgūt veselīgu un gardu ēdienu pagatavošanu, veido suvenīrus no papīra, ziepēm, un citiem materiāliem. Centrā regulāri notiek nodarbības ar fizioterapeitu un citiem speciālistiem, klienti  apguva nūjošanas pamatus, ir daudz izbraucienu, ciemiņu un svētku.

Tomēr īpaši klienti  bija sajūsmā par reitterapijas nodarbībām Kaplavā. Tur viņi  guva milzum daudz pozitīvu izjūtu un emociju gan braucot zirga mugurā, gan sēžot ratos un apbrīnojot vasarīgo dabu ar dzērvju klaigām. Daži no viņiem atcerējas bērnību, kad ar zirdziņu āra zemi, citi ar prieku baroja zirdziņus ar maizi un glāstīja siltus purnus, citiem bija nopietns pārbaudījums uzkāpt zirgam mugurā. Bet skaidrs ir viens – neviena vienaldzīga nebija. Uzdāvinātas kārtiņas ar zirgu attēliem viņiem bija arī īpašas dāvanas. Tādēļ klientu vārdā gribam pateikt milzīgu paldies saimniecības “Klajumi” saimniekiem un pakalpojuma organizētājiem par šo brīnišķīgo iespēju.

DAC Skrudaliena vadītāja / sociāla darbiniece Raisa Vagale

10. jūlijs - brīvdiena!