Realizē projektu “Dari un iegūsti to, ko vēlies”

AKTUĀLI

23. jūlijā  biedrības “Silenes stariņi” projektā “Dari un iegūsti to, ko vēlies” ietvaros tika organizēts hakatons ”Ideju nakts” , kas ļāva jauniešiem kā iepazīties, tā arī apmainīties ar pieredzi, jaunām idejām projektu veidošanai, apvienojot līdzīgi domājošus cilvēkus un rezultātā izveidot jaunus kopīgus projektus. Pasākums ilgas14 stundas  no 19.00 vakara līdz 9.00 rīta, tajā   piedalījās 32 Skrudalienas, Salienas, Tabore pagastu jaunieši vecumā no 15 līdz 24 gadiem. Hakatona laikā jauniešiem radās priekšstats par projekta rakstīšanu, viņi saprata no kā radās projekta ideja un kur jāmeklē projektu nolikumus. Jaunieši iepazinās ar projekta pieteikuma dalām un  to aizpildīšanas pamatprincipiem, mēģina sagatavot tāmes, saskaņot tās ar projekta nolikumu, iemācas plānot resursus un attiecināmas izmaksas,  saprata, ka piesaistīt pašfinansējumu un investorus. Projekta dalībnieki saprata, kādā nozīme ir projekta reklāmai, kā pareizi reklamēt projektu, sagatavot afišu un kā vērtēt projektu. Apmācībā tika organizēta kā četras meistarklases, kurus vadīja biedrības valdes priekšsēdētāja Sofija Mole. Jaunieši strādāja 6 komandās,  mācījās kopā pieņemt lēmumus, kuri būs piemēroti visiem un risināja jauniešu problēmas.  Draudzīgā komanda ļāva izteikt sevi, atdzīvināt novatoriskas idejas, bet biedrībai atrast daudz sološus dalībniekus, kuri var nākotnē paši rakstīt  un īstenot projektus. Lai nenogurdinātu dalībniekus un viņi nezaudētu interesi, starp darbošanās periodiem darbnīcas tika organizētas deju un izklaides pauzes un tika organizēta nakts diskotēka ar dažāda veida konkursam. Tas ir saprotams, jo jaunatnei vajag izklaidēties, īpaši mūsdienās, kad pandēmija ierobežoja  tādas iespējas. Jauniešiem bija piedāvātas vakariņas un brokastis, bet visu nakti bija pieejams  uzkodas galds. Jaunieši, kuri vēlas atpūsties, varēja izmantot atpūtas telpās un pat pagulēt. Bet šo iespēju viņi izmantoja tikai no rīta un  mēs varam tikai apskaust jauniešu izturībai un jautrībai.

Projekta gaita, izmantojot jaunus paņēmienus un problēmu risināšanas metodes, jaunieši tika veicināti būt aktīvam, lietderīgi pavadīt brīvu laiku, iegūt jaunas zināšanas, lai uzlabot savu dzīvi, radīt tajā labas pārmaiņas. Projekta idejas, kuras tika izstrādātas hakatona laikā,  tiks ņemtas vērā, kad biedrība piedalīsies nākošā projekta konkursā. Projekta rezultātā tika atlasīti līderi, ar kuriem tālāk tiks veikts individuālais darbs projektu rakstīšanā. Tas veicinās vairāku jauniešu iesaistīšanos projekta aktivitātēs un palielinās sabiedrības informētību par projekta aktualitātēm.

Informāciju sagatavoja biedrības ”Silenes stariņi” valdes locekle Sofija Mole

Foto: Ināra Lapkovska, jaunatnes lietu speciāliste

KONTAKTU PLATFORMA: vieta, kur atrast īsto freelanceri