Ražas svētki Vecsalienā

AKTUĀLI

29.septembrī Vecsalienas muižā norisinājās Ražas svētki. Šis pasākums rīkots ar mērķi atjaunot   barona fon Hāna ieviesto tradīciju rīkot šādu pasākumu savā muižā laikā, kad ir pabeigti visi lauku darbi un cilvēki var gatavoties ziemas atpūtai.

Pasākums rīkots ar partnerības “Kaimiņi” izsludinātās Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” projektu konkursa “Sēlijas kultūras programma” atbalstu.

Ražas svētku svinīgajā daļā  pasākuma viesi varēja  atgriezties pagājušā gadsimta gaisotnē Vecsalienas pagasta deju kopas “Sudraba kurpīte”, Laucesas pagasta sabiedriskā centra deju kopas  pavadījumā,  klausīties dziesmas Salienas pagasta vokālā ansambļa “Melodija”, Demenes kultūras nama vokālā ansambļa “Aizturi elpu”, Salienas vidusskolas bērnu kora izpildījumā, izbaudīt tautiskas dejas Demenes kultūras nama  deju kopas izpildījumā, iepazīties ar pašu baronu fon Hānu, kurš pie mums ieradās no Ērberģes pils savas svītas pavadībā.

Pasākuma viesiem bija iespēja piedalīties meistarklasēs, ko organizēja Oksana Andrule (bērniem), Jekaterina Baranovska (vēsturisko deju pirmie soļi),    Valdis Grebežs (māla izstrādājumu veidošana), Varis Vilcāns (loka šaušana).

Kā ierasts Ražas svētkos norisinājās arī vietējo uzņēmēju un mājražotāju  tirdziņš, kurā piedalījās  Zemnieku saimniecība “Jāņi”, Zenta Koļesņikova, Irina Kovaļevska, Anna Bohāne, Olga Velika, Natālija Dvorjaņikova, Ērberģes muižas amatnieki, Varis Vilcāns, Valdis Grebežs, Dvietes saldējums.

Pasākuma kulminācija skatītājus priecēja zirgu sētas “Klajumi” izklaides – zirgu dejas un  vizināšanās ar senlaiku karieti.

Pēc labi padarītā darba, protams, nepieciešamas arī atpūta deju ritmos, ko nodrošināja muzikālā apvienība – projekts “5 Jāņi.”

Pateicamies par pasākuma atbalstu arī vietējiem uzņēmējiem – SIA “Logeri” un SIA “Dubiki.”

Naujenes pagasta seniori iepazina Dvieti