Putnu dienas Salienas pagastā

Kultūra

No 20. līdz 22. aprīlim Salienas kultūras nams kopā ar Salienas pagasta bibliotēku organizēja Putnu dienas.  Salienas pagastā dzimis slavenais ornitologs un bērnu grāmatu autors Kārlis Grigulis, kam par godu ik gadu arī tiek rīkotas Putnu dienas.

Pirmajā dienā iedzīvotāji tika aicināti uz radošo darbnīcu,  kur klausoties putnu dziesmas izgatavoja putnu barotavas un dzirdinātāji putniem.  Mums visiem dažreiz sakrājas skaisti, mazliet sasisti trauki, kurus lietot jau nav patīkami, bet izmest žēl. Tieši no tādiem traukiem pasākuma dalībnieki izveidoja skaistas un noderīgas lietas putniem.  Kad radošais darbs tika pabeigts, putnu barotavas un dzirdinātāji putniem bija uzkārti kokos. Kafijas pauzē pasākuma dalībnieki piedalījās „putnu viktorīnā”.

Otrā dienā iedzivotāji satikās pie Kārļa Griguļa piemiņas akmens, kur godināja slavenā ornitologa piemiņu. Pasākuma laikā dalībnieki iepazinās ar K.Griguļa biogrāfiju, uzzināja interesantus faktus par putnu dzīvi un baudīja putnu dziesmas dabā.

Noslēguma dienā iedzīvotājus gaidīja viktorīnas un atraktīvas spēles.

Mazākajiem dalībniekiem bija piedāvāts izveidot putnu ligzdu, kurā pēc laika viņi atrada pārsteigumu – olu ar saldumiem.

„Cik interesanta ir putnu dzīve, bet cik maz vēl to pazīstam”,- teicis K.Grigulis

Meistarklase "Lieldienu kuļičs" Medumos