Pirmklasnieki iepazīst Daugavpili mācoties

Izglītība

Pavasaris ir viens no košākajiem, spilgtākajiem gadalaikiem. Vieni no pavasara vēstnešiem ir putni. Lai uzzinātu vairāk par putniem, Lāču pamatskolas pirmās klases skolēni devās uz Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju.

Muzejā skolēnus sagaidīja muzeja pedagogs  Jeļena Petrova. Viņa pastāstīja par putniem, kuri dzīvo Latvijā. Spēles veidā viņa iepazīstināja pirmklasniekus ar gājputniem. Kā ari pastāstīja interesantus faktus par putnu dzīvi.  Pēc aizraujoša stāstījuma par putniem, skolēniem tika piedāvāta radošā darbnīca.  Darbnīcas laikā skolēni izgatavoja savu sapņu putniņu.  Koši, spilgti, ar dažādiem rotājumiem sapņu putniņi iepriecināja savus jaunos īpašniekus.

Pēc radošas darbnīcas muzejā Lāču pamatskolas pirmklasnieki devās ekskursijā pa Daugavpils centru. Skolēni uzzināja, kur atrodas Vienības nams, Latgales centrālā bibliotēka, Daugavpils teātris, kā sauc ielu, pa kuru nebrauc mašīnas un kura iela ir visgarākā Daugavpili.

Ar izbrīna pilnām acīm skolēni vēroja lielāko Daugavpils strūklaku Dubrovina parkā. Pirmklasnieki mēģināja saskaitīt, cik soļi ir jāsper, lai apietu strūklaka apkārt. Ka arī Izpētīja putnus, kuri dzīvo parkā.

Mācību ekskursijas dod brīnišķīgu iespēju mācīties, gūt pieredzi, pielietot savas zināšanas ārpus klases un skolas.     Paldies skolas direktoram Andrim   Meškovskim par iespēju doties ekskursijā un mācīties arī ārpus skolas!

Jūlija Semjonova

Sporta diena Lāču pamatskolā