Pilskalnē atzīmēja Starptautisko tūrisma dienu

Pagastu un pilsētu ziņas

27. septembrī, suminot Starptautisko tūrisma dienu, Pilskalnes Siguldiņā jau sesto reizi notika krāšņs pasākums, kas pulcēja lielu skaitu dabas takas cienītāju, aicinot saulrietā iziet taku, apgaismojot ceļu ar lukturīšiem un svecēm. Vairāk nekā simts pasākuma dalībniekus uzrunāja Meža māte, Sprīdītis un Princese, kas nu jau ir sen kā “pierakstīti” šai takai un vietai. Saņemot ceļa vārdus, gājiens varēja sākties, bet, ieejot meža biezoknī, ciemiņus sagaidīja Ragana, Burve, Meža vecis un Velns, kuri uzbūra īstu gaismas deju un radīja neaprakstāmas sajūtas dalībniekiem. Mežs iemirdzējās tūkstoš gaismiņās, bet Ragana aicināja visus dejot un ālēties. Lielais bērnu pulks tā vietā, lai baidītos no meža briesmoņiem, laidās jautrās rotaļās, dziesmās un dejās ar pasaku varoņiem. Raganai nekas cits neatlika, kā padzirdīt ar savu tēju un pavadīt tālākās gaitās ciemiņus.

Savukārt, takas beigās pie Dubezera ūdenskrituma jautrība turpinājās ar dziesmās, dejām, loteriju, viktorīnām, ko īpaši krāšņu padarīja gaismas spēles uz apkārtnes kokiem, ēkām un dalībniekiem. Beigās Meža māte visus pabaroja ar savu garšīgo meža viru un nosalušos izdancināja muzikanti.

Meža mātes lomā iejutās Skaidrīte Azarstarpe, pasākumā iesaistījās Dvietes amatierteātris.

Autors: Rolands Gradkovskis

Klāt vīrusu sezona!