Skolēnu brīvlaiks ir laiks, kad mazie censoņi atpūšas, uzņem enerģiju gada noslēguma cēlienam un bauda pirmo pavasara saulīti. Savukārt pedagogiem skolēnu brīvlaiks ir ražīgs darba cēliens. Pedagogi strādā pie jaunā darba posma plānošanas, iepriekšējās darbošanās izvērtēšanas un arī smeļas jaunas zināšanas un prasmes dažādos kursos, semināros un konferencēs.
Tā nu 14. martā Augšdaugavas novada sākumskolas mācību jomas skolotāji devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Ilūkstes Raiņa vidusskolu. Skolotāji neformālā gaisotnē satikās, nesteidzīgās sarunās apsprieda būtiskākās tendences savā pedagoģiskajā darbā, smēlās jaunas idejas darbam, kā arī dalījās savā darba pieredzē ar novada pedagogiem Ilūkstes skolotāju mājīgajās un mūsdienīgi iekārtotajās klašu telpās.
Pieredzes apmaiņas seminārs “Mana instrumentu lāde” jau kļuvis par novada sākumskolas skolotāju pavasara brīvlaika tradīciju, kas aizgūta no Latvijas Sākumskolas MJK pieredzes. Tās laikā pedagogi dodas uz kādu novada skolu, kur nelielā ekskursijā iepazīst konkrētās skolas telpas, tradīcijas, dažādus klašu un citu telpu iekārtošanas un noformēšanas risinājumus, kā arī savstarpēji apmainās ar savu labo un noderīgo pieredzi.
Ilūkstieši ar neslēptu lepnumu runāja par savu skolu, neskopojās ar stāstījumiem un skaidrojumiem, atbildēja uz neskaitāmiem kolēģu jautājumiem. Pedagogi tika iepazīstināti ar gaumīgi iekārtotām klašu telpām un atpūtas zonām, ļaujot sasmelties svaigas idejas savam turpmākajam darbam.
Šajā seminārā Augšdaugavas novada skolu sākumskolas mācību jomas pedagogi dalījās ar savu profesionālo meistarību un pieredzi, darbošanās knifiņiem, jauniem, mūsdienīgiem izaicinājumiem un pārbaudītām vērtībām. Pedagogiem bija iespēja smelties zināšanas sākot ar mākslīgā intelekta un mūsdienīgu IT programmu izmantošanu darbā ar jauno paaudzi, beidzot ar pašdarinātu zaķu un pirkstu lellīšu iedvesmas stāstiem. Sākumskolas skolotāji no savām “instrumentu lādēm” cēla laukā pārbaudītas metodes, pieejas un arī reālus instrumentus, piederumus, kas ir palīdzoši pedagogu ikdienā. Lai labāk paliktu atmiņā, daudzas metodes, kā arī spēles tika iepazītas un izspēlētas reālā darbībā. Patiess prieks, ka arī jaunie pedagogi aktīvi iesaistījās un dalījās ar savu interesanto pieredzi.
Kā atzina paši skolotāji, šādās jomas pedagogu aktivitātēs ir iespēja vēl labāk iepazīt savus kolēģus, jo mūsu pašu labā prakse tiek popularizēta savā novadā. Sākumskolas skolotāji ne tikai dalījās ar personisko pieredzi, bet arī papildināja savu ideju banku ar jauniem paņēmieniem, idejām un stratēģijām.
Paldies Augšdaugavas novada Izglītības pārvaldes komandai par atbalstu pasākuma organizēšanā! Paldies arī Ilūkstes Raiņa vidusskolas sākumskolas jomas pedagogiem un vadībai par viesmīlību!