Pēdējā zvana svētki Naujenes pamatskolā

Izglītība

Pēdējais skolas zvans – tā ir ieskaņa vasaras dziesmai,
Pēdējais skolas zvans – tas ir dzeguzes kūkojiens balti zaļganā birzī,
Tā ir cīruļa balss pār rudzu zelmeņiem,
Tie ir skolas zēnu un meiteņu smiekli līdz saulei.

Kad pavasaris ir pašā plaukumā, kad skolas pagalmā ikvienu saldi reibina ceriņziedu smarža un kastaņās iedegas ziedu sveces, katrs skolēns sāk izjust īpašu nemieru. Vienai skolēnu daļai maija beigas vēsta par liecību izsniegšanas laiku, vasaras tuvošanos un skolēnu brīvlaiku, bet otrai - par satraukumu pirms eksāmeniem, to rezultātiem un skolas izlaidumu. Šajā laikā skolās skan Pēdējais zvans 9. un 12. klase skolēniem.

Naujenes pamatskolā īpašs noskaņojums valdīja 20.maijā, jo 9. klases skolēnus un viņu  klases audzinātāju Ingu ČALENKO aicinājām uz Pēdējā  zvana svētkiem.

9. klases topošos absolventus skolas zālē ievadīja 1. klases skolēni, kā arī klases audzinātāja Inga ČALENKO un 1. klases audzinātāja Alita KOKINA, tos ar aplausiem un muzikāliem sveicieniem sagaidīja viesi, skolasbiedri, skolotāji un vecāki.

Pasākumu ievadīja skolas direktora Pavēla BROVKINA uzruna, kurā viņš skolēniem vēlēja mērķtiecību, atbildības sajūtu un veiksmi eksāmenos.

9. klase skolēnus svētkos sveica 1. klases ķipari, kuri uzdāvināja ne tikai dziesmu un dzejoļus, bet arī laimes konfektes, kuras noteikti palīdzēs eksāmenos. Kopā pavadītos gadus atcerējās un vēlēja sekmīgi nokārtot eksāmenus 9. kl. audzinātāja Inga ČALENKO. Savukārt 8. klases skolēni ne tikai sveica savus skolasbiedrus un uzdāvināja viņiem svētku torti, bet arī parādīja kādus sevi redz paši devītklasnieki un kā viņus redz pārējie skolas skolēni.

Šajā mazliet skumīgajā dienā svētku noskaņu radīja vokālais ansamblis “Ķipariņi”, 4.- 5.kl. deju kolektīvs “Skudriņas”, 2.-4.kl. koris.

Uz pasākumu bija ieradušies arī vecāki, kuru acīs mirdzēja pa kādai asaru pērlei, arī lepnums par savu bērnu, kurš nu jau ir tikai soļa attālumā no lielās dzīves sliekšņa. Ar veiksmes un laba vēlējumiem vecāki vērsās pie saviem lielajiem bērniem, ar pateicības vārdiem – pie skolotājiem.

Arī paši gaviļnieki, dāvājot visiem ziedus, sirsnīgu vārdus, teica paldies skolotājiem par gūtajām zināšanām, tehniskajiem darbiniekiem par darbu, vecākiem par rūpēm.

Un tad – pirmklasnieku iezvanītais zvans un došanās uz pēdējo Audzināšanas stundu vēl visiem kopā.

Pēdējā zvana svētki izskanējuši, bet ar to vēl nekas nav beidzies, jo 9. klases skolēnus vēl gaida zināšanu pārbaudījumi – valsts eksāmeni, un tikai tad katrs dosies pretim savam sapnim, savai izvēlei.

Vēlam mūsu 9. klases skolēniem eksāmenu laikā uzmirdzēt no jauna, visu patieso saglabāt sirdī un atmiņā! Durvis nu ir atvērtas. Ejiet, bet izejiet ar godu pa tām! Lai katram līdzās – savs sargeņģelis, savs sapņu pārdevējs un – labs ceļavējš!

Alita Kokina, Naujenes pamatsk. skolotāja

Lāču pamatskolā svin Mātes dienu