Pašvaldības un tehnikuma delegācija apmeklē kolēģus Vācijā

AKTUĀLI

Daugavpils būvniecības tehnikuma vadība, direktore Ināra Ostrovska, direktores vietniece attīstības un inovāciju jomā Oksana Soročina, Augšdaugavas novada pašvaldības priekšsēdētājs Arvīds Kucins un Višķu pagasta priekšsēdētājs Jānis Proms no maijā nogalē atradās darba vizītē Vācijā, Osnabrikas rajonā un Hasbergenas pašvaldībā.

2021. gada 18. augustā Daugavpils būvniecības tehnikumu Daugavpilī un Višķos apmeklēja viesi no Osnabrikas (Vācija), ka arī Augšdaugavas novada domes un Biedrības “Drei Stufen” (“Trīs pakāpieni”) pārstāvji. Viesošanās reizē delegāciju iepazīstināja ar Tehnikumu, tā darbības virzieniem un pārrunāja sadarbības iespējas audzēkņu pieredzes apmaiņas un mācību mobilitātēm uz Vācijas profesionālajām mācību iestādēm un uzņēmumiem ar Osnabrikas rajona Hasbergenas pašvaldības mēru. Šīs tikšanās laikā Tehnikuma un Augšdaugavas novada pārstāvi tika uzaicināti uz Osnabriku un Hasbergenu, Vācijā, kurā atrodas Amazonen Werke ražotne un galvenā mītne Vācijā.

Dažas dienas vēlāk Daugavpils būvniecības tehnikuma IPĪV „Višķi” notika tikšanās ar SIA AMAZONE īpašnieci Baibu Mikālu, Lauksaimniecības un industriālās tehnikas asociāciju (LITA), un Augšdaugavas novada pašvaldības pārstāvjiem. Tika pārrunāts svarīgākais lauksaimniecības nozarē, izskatīts jautājums par smago spēkratu mehāniķu izglītības programmas nepieciešamību un attīstību, kā arī tehnikuma sadarbību un ietekmi uz Višķu pagasta attīstību. Uzņēmuma, kas atrodas Latvijā, darbības sfēra ir augstvērtīgas un kvalitatīvas lauksaimniecības tehnikas tirdzniecība un serviss.

Šī gada maijā pieredzes apmaiņas braucienā notikušas vizītes pie Hasbergenas pagasta priekšsēdētāja Adriana Šēfera, Osnabrikas novada priekšsēdētājas Annas Kebšules. Tieši šajā pašvaldībā atrodas Vācijas uzņēmuma Amazone - Werke ražotne. Latvijas delegācijai bija iespēja apmeklēt uzņēmumu AMAZONEN - Werke, iepazīties ar tā īpašnieku Kristianu Dreijeru, eksporta vadītāju Jenu Meissneru, un apmeklēt eksperimentālā laukuma poligonu, kurā notiek Amazone - Werke ražoto lauksaimniecības agregātu izmēģinājumi.

Darba vizītes gaitā notikusi tikšanās arī ar Eiropas parlamenta deputātu Timo Wölken Hasbergenas rātsnamā un tika iepazīta Osnabrikas ebreju kopiena un rabīns Šimi Langa. Osnabrikas reģionālās lauksaimniecības un cilvēku pakalpojumu kompetences centra apmeklējuma laikā (BBS-Haste) notika iepazīšanās ar izglītības iestādes darba organizāciju, izglītības programmām, materiāli tehnisko bāzi un duālās izglītības īpatnībām, īstenojot lauksaimniecības izglītības programmas, kā arī pārrunātam nākotnes ieceres, turpmākās sadarbības iespējas un pieredzes apmaiņas braucienu iespējas.

Izsakām pateicību Vācijas sadarbības partneriem, Augšdaugavas novada pašvaldībai un Višķu pagastam par savstarpēju interesi Lauksaimniecības, Augkopības un Smago spēkratu jomu attīstības virzienu definēšanu.

Teksts, foto: Daugavpils Būvniecības tehnikums

Publiskā apspriešana par koku zāģēšanu