Pasniegti pašvaldības Pateicības raksti par drosmi un pašaizliedzību

AKTUĀLI

3. augustā Augšdaugavas novada pašvaldība pasniedza Pateicības rakstus diviem Višķu ciema iedzīvotājiem par drosmi un pašaizliedzīgu rīcību, glābjot līdzcilvēku dzīvības.  

Pašvaldības domes priekšsēdētājs Arvīds Kucins pateicās jauniešiem par viņu pašaizliedzību: “Jaunie cilvēki izglāba vienu dzīvību, diemžēl neizdevās izglābt otru, bet, ja viņi nebūtu klāt ezerā, tad Dubnas kapos glabātu divus cilvēkus. Šie jaunieši nav profesionāli glābēji, taču metās ezerā glābt cilvēkus.”

Traģiskie notikumi norisinājās šovasar, 11. jūlija vakarā. Ap plkst. 20.45 ugunsdzēsēji glābēji tika izsaukti uz Augšdaugavas novada Višķu pagastu, kur ezerā slīka divi cilvēki. Vēl pirms glābēju ierašanās Višķu tehnikuma ciema iedzīvotāji Vlads Streļcovs un Aleksejs Borisovs pašu spēkiem bija izglābuši un krastā nogādājuši meiteni, kura tika nodota NMPD mediķiem. Diemžēl izglābt meitenes brālēnu neizdevās.

Atceroties tā vakara dramatiskos notikumus, Vlads Streļcovs stāsta, ka abi ar Alekseju makšķerējuši uz Višķu laivu stacijas pontona. Pie krasta pienāca vietējie jaunieši - meitene ar savu brālēnu. Meitene devusies peldēt un nereaģēja uz Vlada un Alekseja aicinājumu to nedarīt. “Tajā vietā ūdens ir vairāk nekā divus metrus dziļš, tā nav laba vieta peldēšanai. Meitene mūs neklausīja, aizpeldēja aptuveni 60 metrus no krasta. Tad mēs pamanījām, ka viņa sākusi iet zem ūdens. Mēs ar Alekseju uzreiz pieņēmām lēmumu palīdzēt. Ar mums kopā devās arī meitenes brālēns,” stāsta Vlads. Kamēr abiem puišiem izdevās līdz viņai aizpeldēt, meitene jau bija bez samaņas un nepretojās, tāpēc glābējiem bija vieglāk viņu vilkt krastā. Glābjot meiteni, pamanījuši, ka viņas brālēns pusceļā sācis slīkt. Aleksejs metās viņu glābt, taču pašam spēki jau bija izsīkuši un izglābt puisi diemžēl neizdevās, jo varēja arī pats aiziet bojā. “Ierodoties VUGD, mēs norādījām vietu, kur pēdējo reizi redzējām puisi, bet diemžēl viņu vairs nebija iespējams glābt.”

Gan Vladam, gan Aleksejam tā bija pirmā pieredze, glābjot slīkstošus cilvēkus. “Nebija pārliecības, ka izdosies, bet bija sajūta, ka jāmēģina, nevar vienkārši stāvēt un skatīties,” saka Vlads. “Mūs jau no bērnības mācīja, ka nedrīkst peldēt vietās, kuras nezini, turklāt tik tālu.” Puiši atzīst, ka notikuma brīdī emocijas tika noliktas malā un bija tikai viena doma – rīkoties. Riskējot paši ar savām dzīvībām, puiši izrādīja drosmi un pašaizliedzīgu rīcību, glābjot cilvēku dzīvības. Abi jaunieši ar savu piemēru pierāda, cik svarīgi neapjukt un rīkoties kritiskās situācijās, saglabājot vēsu prātu un apzinoties, cik ūdeņi ir viltīgi un bīstami. 

VUGD aicina sēņot, ogot un pastaigāties mežā droši un pārdomāti