Orientēšanās festivāls Sventē

AKTUĀLI

Pēc 8 gadu pārtraukumā Daugavpils apkārtne atkal uzņem orientēšanās festivālu, kura ietvaros Augšdaugavas novada iedzīvotājiem un viesiem tiks piedāvāts izmēģināt četras dažādas orientēšanās disciplīnas, paralēli, iepazīstot Sventes ciema teritoriju, kurā atrodas tādas Augšdaugavas novada tūrisma pērles, kā 1912. gadā celtā grāfa Plātera muiža (Sventes muiža) un tai pieguļošais parks, kā arī Militārās tehnikas muzejs.

Orientēšanās festivāla ietvaros visiem interesentiem ir iespēja iepazīties ar orientēšanās sporta pamatiem, izmēģinot vienu vai vairākas orientēšanās disciplīnas. Divas no šīm disciplīnām norisināsies ārā: 1) fotoorientēšanās Sventes ciemā un 2) sprinta orientēšanās 19. gadsimta beigās veidotajā Jaunsventes muižas parkā, kas sniegs iespēju iepazīt Sventes ciema teritoriju no citas, nepūristiskās puses.

Pārējās divas disciplīnas norisināsies Sventes vidusskolas iekštelpās: 3) SI spēle sporta zālē, ar kuru patstāvīgi tiks galā arī paši mazākie festivāla dalībnieki, kā arī 4) telpu orientēšanās, kas sniegs iespēju ieklīst parasti plašākai publikai nepieejamās skolas telpās. Pievērsiet uzmanību, ka iekštelpu disciplīnām līdzi nepieciešami maiņas apavi telpām!

Orientēšanās festivāla pulcēšanās vieta atradīsies Sventes vidusskolā, kas ir labi sasniedzama ar autobusu, kas kursē no Daugavpils autoostas (autobusu saraksts: šeit). Pasākums norisināsies no plkst. 12.00 līdz 16.00. Startēt visos pieminētajos orientēšanās veidos būs iespējams no plkst. 12:00 līdz 15:30, savukārt finišs tiks slēgts plkst. 16:00. Iesācējiem būs iespēja apgūt orientēšanās pamatiemaņas kādā no 2 instruktāžām, kas norisināsies plkst. 13:00 un 14:00.

Orientēšanās festivālu organizē Augšdaugavas novada pašvaldība sadarbībā ar Orientēšanās klubu “Stiga” projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/070 “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Augšdaugavas novadā” ietvaros. Dalība pasākumā ir bezmaksas, taču organizatori aicina iepriekš reģistrēties šeit: www.okstiga.com, lai sagatavotu nepieciešamo karšu skaitu.

Īstenojot ERAF projektu, pārbūvēja Skolas ielu Maļinovā