Novembris un kalupieši

Kalupes pagasts

Novembris, Latvijas valsts svētku mēnesis, kurā mēs publiski paužam savu patriotismu, piespraužot pie krūtīm sarkanbaltsarkano lentīti, pie mājām, izkarot Latvijas valsts karogu, dziedot himnu, piedaloties lāpu gājienos vai aizdedzot svecīti Lāčplēša dienā. Katram no mums piederības sajūta Latvijai ir citāda un īpaša.

Lāčplēša dienas noskaņās Kalupe pagasta pārvalde aicināja  iedzīvotājus, 132. mazpulka organizāciju un Kalupes pamatskolas skolēnus ekskursijā uz Daugavpils cietoksni, lai apskatītu daudzveidīgo Zemessardzes militāro tehniku, ieroču un ekipējuma izstādi. Skolēniem bija iespēja uzdot jautājumus zemessargiem, iejusties karavīra lomā un demonstrēt fiziskās aktivitātes – vingrinājumus.

Ekskursijas turpinājumā dalībnieki devās uz Vaboles pagasta militāro poligonu “Meža Mackeviči”, kur mūs sagaidīja “Meža Mackeviči” atbalsta nodaļas priekšnieks, majors Aivars Driņģis, iepazīstinot un izrādot plašo  poligona teritoriju, apmācības vietas, militāro tehniku, telpu izmantošanu dažādām mācību un sadzīves vajadzībām, ikdienas darbu un izklāstīja nākotnes projektus. Zemessargi organizēja skolēniem veiklības stafetes. Pasākuma noslēgumā visi sildījās pie ugunskura un cienājās ar siltu tēju un pīrādziņiem. Mēs pateicamies par izglītojošo ekskursiju un lepojamies ar kalupieti Aivaru Driņģi, kurš ir arī saņēmis Viestura ordeni par nozīmīgu ieguldījumu NBS attīstībā un militārā prestiža celšanu.

Kalupes pagasta kultūras darba vadītāja Inita Ivdra

Valsts svētki svinēja arī Maļinovā