Novadniece ieguvusi divas godalgas “Novada garšas” produktu kvalitātes konkursā

AKTUĀLI

30. septembrī Āgenskalna tirgū notika “Novada Garšas” noslēguma pasākums, kurā sadalītas “Produktu kvalitātes konkursa 2023” godalgas mazajiem ražotājiem un mājražotājiem, 19 produkti ieguvuši zelta, 82 – sudraba, bet 44 – bronzas medaļas. Vēl 44 ražotāji saņēma Atzinības rakstus par dalību konkursā. Godalgoto vietu ieguvēju vidū arī Augšdaugavas novada z/s "Līdumi" biškope Gunta Some, kuras produkts “Piparmētras medū” ieguva bronzu, bet produkts “Latgolys zīdu mads” ieguva sudrabu.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotajā “Novada Garšas” pasākumā, kvalitātes konkurss notiek jau ceturto gadu. Konkursā vērtēja 187 produktus no 74 ražotājiem, bet kopumā 81 ražotājs bija pieteicis 199 produktus šādās kategorijās: Piens un piena produkti (t.sk. kazas un aitas piena produkti) – 25; Gaļa un gaļas pārstrādes produkti – 13; Zivis un zivju produkti – 12; Ogu, augļu un dārzeņu produkti – 55; Maize un miltu izstrādājumi – 15; Medus un to produkti – 33; Bezalkoholiskie dzērieni (t.sk. sulas, raudzētie dzērieni) – 10; Raudzēti alkoholiskie dzērieni (piemēram, alus, vīns, sidrs u.c.) – 16; Stiprie alkoholiskie dzērieni – 20.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šoreiz produktu vērtēšana notika trīs dienu garumā Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Lauksaimniecības un pārtikas tehnoloģijas fakultātē (LBTF). Žūrijā strādāja 19 universitātes eksperti – pārtikas tehnologi, vadošie pētnieki un docenti, analizējot tieši produkta kvalitāti.

Ar pašvaldības granta palīdzību attīsta pirts pakalpojumu