Notiks repertuāra pārbaudes koncerts

AKTUĀLI

2022. gada 28. maijā plkst. 20.00 Daugavpils Kultūras pilī (Smilšu ielā 92) notiks XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku lieluzveduma „Mūžīgais dzinējs” Daugavpils valstspilsētas un Augšdaugavas novada deju kolektīvu metodiskais seminārs – repertuāra pārbaudes koncerts.

Pasākumā piedalīsies:

 • Augšdaugavas novada Kultūras centra „Vārpa” deju ansamblis „Līksme”,
 • Daugavpils Krievu Kultūras centra  jauniešu deju kolektīvs „Uzori”,
 • Daugavpils Poļu Kultūras centra jauniešu deju kolektīvs „Kukulečka”,
 • Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādes "Vienības nams" senioru deju kolektīvs „Atbalss",
 • Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādes "Vienības nams" vidējās paaudzes deju kolektīvs „Saime",
 • Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādes "Vienības nams" deju ansamblis „Laismeņa",
 • Dvietes pagasta kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Dviete”,
 • Ilūkstes Kultūras un mākslas centra jauniešu deju kolektīvs „Ance”,
 • Ilūkstes Kultūras un mākslas centra vidējās paaudzes deju kopa „Pilskalne”,
 • Ilūkstes Kultūras un mākslas centra senioru deju kolektīvs „Ozolzīles”,
 • Līksnas pagasta Kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Daugaveņa”,
 • Maļinovas pagasta saieta nama jauniešu deju kolektīvs „Druvāni”,
 • Nīcgales pagasta Tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Lakši”,
 • Sventes Tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs „Ezerzvani”,
 • Vaboles kultūras nama jauniešu deju kolektīvs „Aisma”.

Pasākumā ieeja brīva.

Semināru mērķis ir nodrošināt latviešu skatuviskās dejas kolektīvu gatavošanos un repertuāra pilnvērtīgu apgūšanu deju lieluzvedumam „Mūžīgais dzinējs”. Deju autori un novadu virsvadītāji kopā ar kolektīvu vadītājiem semināru noslēgumā pārrunās turpmākos soļus repertuāra apguves pilnveidei, lai turpinātu gatavošanos XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem. 

Deju lieluzvedums „Mūžīgais dzinējs” iecerēts kā veltījums izziņas kārei un mūžīgās izaugsmes meklējumiem, dejās un stāstos atainojot dažādu laiku Latvijas apceļotāju pieredzēto, sajusto un secināto, viesojoties Latvijas novados, iepazīstot vietējo tradīcijas, paražas un atklājot katras vietas unikālo dzīvesziņu. Radošo komandu veido mākslinieciskie vadītāji Jānis Purviņš un Jānis Ērglis, koncepcijas autori un režisori Madara Gruntmane-Dujana un Kaspars Bērziņš, režisors–inscenētājs Kārlis Krūmiņš, scenogrāfs Didzis Jaunzems, muzikālais vadītājs Rihards Zaļupe un video māksliniece Katrīna Neiburga.

Vairāk informācijas: www.lnkc.gov.lv

Naujenes kultūras centrs piedāvā apmeklēt radošās darbnīcas bērniem jūnijā