Notiks Naujenes pagasta svētki

Kultūra

“…un gaiļpieša lapa pēc rasas tik zaļa, tik stipra kā mūžība karogā.

Ik sirdī šī nelielā pasaules daļa, ik sajūtā, prātā, ik valodā…”

Naujenes pagasts ir vieta, kur var ļauties dabas krāšņumam, cilvēku viesmīlībai  un smelties iedvesmu rītdienai. Pagasts tā ir brīnišķīgā daba, tie ir iedzīvotāji, tradīcijas, kas pārmantotas no paaudzes paaudzē un atmiņas, kas šeit ir izveidotas.

Svētdien, 28. maijā, Naujenē, Juzefovas parkā notiks Naujenes pagasta svētki 2017 “Ik sirdī šī nelielā pasaules daļa…”

Naujenes pagasta svētku svinības sāksies ar svētbrīdi Juzefovas sv. Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīcā plkst. 10.00.

Visiem vēstures fanātiķiem piedāvājam apmeklēt Naujenes novadpētniecības muzeju (Skolas iela 1, Naujene). No plkst. 11.00 līdz 15.00 jebkurš interesents varēs bez maksas iepazīt visas muzeja ekspozīcijas un izstādes. Būs pieejama arī jaunā etnogrāfijas ekspozīcija “Skovorda, ļižeika, kačerāgs i citi štrumenti”, kā arī Valentīnas Zeiles jubilejas izstāde “Lidojums”. Plkst. 13.00 notiks izstādes “Dzīvi dzīvojot. Atmiņu atspulgi” atklāšanas pasākums. Izstāde ir veltīta ievērojamām Daugavpils novada vecticībnieku dzimtām. Sarunājoties pie patvāra varēsim uzzināt Vasilisas Pudovkinas, Inas Kirničanskas un Kiras Stoļarovas dzimtu stāstus, apskatīt gan šīm dzimtām, gan Ivanovu un Mihejevu dzimtām piederošās fotogrāfijas un priekšmetus, kuri tika lietoti vecticībnieku sētā gan svētku reizēs, gan ikdienas darbos.

No plkst. 13.00 līdz 16.30 Juzefovas parkā, Naujenē darbosies bērnu pilsētiņa, kurā bērniem būs iespēja bez maksas uz nebēdu izlēkāties piepūšamajās atrakcijās, “meklēt brīnumziedu” piedzīvojumu takā, atstāt kādu krāšņu un māksliniecisku novēlējumu Naujenes pagastam svētkos uz lielās mākslas sienas, pārtapt par kādu citu varoni sejiņu apgleznošanas darbnīcā un iemūžināt mirkli foto stūrītī.

Plkst. 14.00 aicinām visus uz Naujenes pagasta svētku atklāšanu, kuras laikā tiks sveikti jaundzimušie. Visus klātesošos svētkos sveiks Naujenes Mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestris, vērosim cik jaunie vecāki ir kreatīvi izrotāto ratiņu parādē un, protams, noteiksim, kurš mazulis ir visvairāk trenējies rāpošanā, lai uzvarētu mazuļu ātrrāpošanas sacensībās.

No plkst. 14.00 līdz plkst. 16.30 piedāvājam piedalīties dažādās darbnīcās. Aleksandrs Maijers demonstrēs paštaisītus mūzikas instrumentus, kā arī piedāvās apmeklētājiem izmēģināt savas spējas niedru stabuļu izgatavošanā. Naujenes pagasta iestādes piedāvās arī savas informatīvās teltis un darbnīcas. Naujenes tautas bibliotēka arī šogad rīkos mazo mākslinieku plenēru, visi tiek laipni aicināti piedalīties un attīstīt savas mākslinieciskās iemaņas.

Dzīvnieku mīļiem no plkst. 13.00 līdz 16.30 JSK Gaita piedāvās vizināties ar ponijiem (2 EUR). Tajā pašā laikā norisināsies arī zirglietu andele (zirglietu pārdošana), kurā piedalīsies SIA Latvian Horse Market un viesi no Lietuvas.

Aktīvajiem Naujenes pagasta iedzīvotājiem un svētku apmeklētājiem Naujenes jaunatnes iniciatīvas un sporta centrs piedāvās jautras, aizraujošas un neparastas sporta aktivitātes no plkst. 15.00 līdz 16.00.

Tuvojoties Latvijas simtgadei ir svarīgi apzināties, ka cilvēku kopābūšana un savas identitātes apzināšana ir svarīga katram. Naujenes pagasta svētku laikā aicinām visus pievienoties vēl nebijušai akcijai – veidosim Naujenes pagasta “saimes” galdu kopā! Pievienoties akcijai var atnesot katram savu sālījuma, marinējuma, ievārījuma burciņu, izceptu maizi, pīrādziņus, jebko, kas varētu iepriecināt citus un veicināt cilvēku gribēšanu atrasties kopā. Plkst. 16.00 aicinām visus uz Naujenes pagasta “saimes” galdu un Naujenes pagasta zupas garšošanu.

Plkst. 16.30 visus pagasta svētku apmeklētājus aicinām uz svētku koncertu, kurā Naujenes pagastu svētkos sveiks – bērnu ansamblis “Odziņas”, senioru ansamblis “Dzeipurs”, folkloras kopa “Rūžeņa” un deju kolektīvi “Dveina” un “Smaids”. Koncerta īpašie viesi – 90. gadu deju mūzikas kulta grupa “Tranzīts”! Grupas “Tranzīts” populārākie hīti “Es nevaru būt balts”, “7 dienas”, “Zelta būrītis” iekustinās pat pašas nogurušākās kājas. Ralfa Rubeņa dziesmām ir raksturīgi sevišķi rūpīgi aranžējumi, izstrādātas melodijas un vārdi ar filozofisku ievirzi.

Naujenes pagasta svētkus noslēgsim mājīgā un mierīgā atmosfērā baudot dzīvo mūziku kopā ar „Aigu un Gunāru” no plkst. 19.00 – 22.00 kafejnīcā „Baltais krogs”, Naujenē (Skolas iela 1B).

Uz svētkiem aicinām ierasties ar Naujenes pagasta karoga krāsu akcentiem!

Bezmaksas pagasta transports uz pagasta svētkiem:

1) Lociki 13.30 - Ceļinieks 13.35 – Vecstropi 13.40 – Krauja (BJC) 13.45 – Juzefovas parks           13.50 ;

 2) Židino 13.20 – Sprukti 13.25 – Vasargelišķi 13.30 – Jurīši 13.35 - Dunski 13.38 – Juzefovas parks 13.40.

 Atpakaļ pēc pasākuma plkst. 18.30

Papildus informācija:
Olga Kuzmina, Naujenes Kultūras centra direktore
Kontakttālrunis: +371 65474268, mājas lapa: www.naujene.lv
Uz tikšanos Naujenē!

#NAUJENESVIN2017

 

Novada domes sēde