Noslēdzies Augšdaugavas novada florbola čempionāts

AKTUĀLI

3. aprīlī noslēdzās Augšdaugavas novada florbola čempionāts. Špoģu vidusskolā satikās 8 novada florbola komandas, kuras pēc pamatturnīra rezultātiem iekļuva ceturtdaļfinālā.  

Pirmajā ceturtdaļfināla spēlē spēkiem mērojās Naujenes un Kalkūnu komanda. Cīņas sākums bija līdzvērtīgs, taču spēles gaitā pamazām iniciatīvu pārņēma Naujene un ar rezultātu 10:6 izcīnīja uzvaru.  

Otrā ceturtdaļfināla spēlē tikās Vabole un Višķi. Ar rezultātu 11:5 uzvarēja Vaboles komanda.

Nākamās tikās komandas Kalupe un Līksna/Svente. Atšķirībā no divām iepriekšējām ceturtdaļfināla spēlēm, skatītāji beidzot sagaidīja sensāciju, jo potenciālie kandidāti uz čempionāta medaļām - Kalupes komanda -spraigā cīņā ar rezultātu 3:5 piekāpās Līksnas un Sventes apvienotajai komandai.

Pēdējā ceturtdaļfināla spēlē tikās Ilūkste un Skrudaliena. Šeit savu meistarību apliecināja Ilūkste komanda, uzvarot ar rezultātu 9:3. 

Pēc ceturtdaļfināla spēlēm noskaidrojās pusfināla pāri. Pirmais pāris – Naujene un Ilūkste. Ļoti spraigā cīņā spēles pēdējās sekundēs uzvaru ar rezultātu 6:5 izrāva Naujene.

Mazāk spraigs bija otrs pusfināls, kur tikās Vabole ar apvienoto komandu Līksna/Svente. Vaboles komanda pārliecinoši ar rezultātu 13:0 uzvarēja Līksnu/Sventi, kā rezultātā iekļuva finālā, kur to jau gaidīja Naujenes komanda.

Pirms fināla spēles tika noskaidrota bronzas medaļas ieguvēja komanda. Spēkiem mērojās Ilūkste ar Līksnu/Sventi. Arī šajā spēlē cīņas gaita bija spraiga un neprognozējama. Lielāko spēles daļu abas komandas cīnījās punkts punktā. Un atkal tikai pašā spēles izskaņā uzvaru izrāva Ilūkstes komanda ar rezultātu 7:5 un izcīnīja čempionāta bronzas medaļu.

Pirms lielā fināla cīņas par pirmo vietu gaisā virmoja saspringta atmosfēra, jo abas komandas bija noskaņotas cīnīties par zelta medaļām, bija jūtama spriedze. Diemžēl gaidītā saspringtā cīņa un intriga izpalika, Vabole ar rezultātu 10:1 izcīnīja uzvaru.

Čempionātā tika noskaidroti labākie un rezultatīvākie turnīra spēlētāji. Par labākajiem tika atzīts Arnis Kaļiņins (Ilūkste), Maksis Krilovs (Naujene) un Nauris Poikāns (Vabole). Par turnīra rezultatīvāko spēlētāju, gūstot 67 punktus (41 vārti un 26 piespēles), kļuva Vaboles komandas spēlētājs Holgers Folkmanis. Jāatzīmē, ka arī otrs rezultatīvākais spēlētājs Egils Govilovskis no Vaboles komandas šajā turnīrā guva 67 punktus, bet viņa kontā ir 38 vārti un 29 piespēles.

Tiesāšanu novada čempionātā florbolā vadīja galvenais tiesnesis Edgars Teivāns.

Pa Sēņu ceļu