Noslēdzās sešas jauniešu nometnes

AKTUĀLI

Biedrība “Silenes stariņi” Augšdaugavas novada pašvaldības nometņu organizēšanas projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/070 “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Augšdaugavas novadā” ietvaros, no jūnija līdz augustam organizēja un nodrošināja sešu bezmaksas nometņu norises Augšdaugavas novada sākumskolas vecuma bērniem.

Nometnes tika organizētas Demenes, Medumu, Naujenes, Skrudalienas un Vaboles pagastos. Nometnes programmas bija ļoti daudzpusīgas. 120 bērniem vecuma no 6 līdz 12 gadiem bija iespēja piedalīties dažādās meistarklasēs – breika dejās, zumbā, veselīgā ēdiena pagatavošanā, radošajās darbnīcās. Bija iespēja apgūt orientēšanās prasmes, satikties ar ugunsdzēsējiem, robežsargiem un kinologiem, saņemt palīdzību no psihologa, regulāri piedalīties sporta nodarbībās, iemācīties darboties komandā, apmeklēt Skrindu dzimtas muzeju, ROXY izklaides centru, Daugavpils inovācijas centru,  Daugavpils Tehnikas un industriālā dizaina centru “Inženieru arsenāls”. 

Bērni bija nodrošināti ar veselīgu ēdināšanu trīs reizes dienā. Tika organizētas relaksācijas pauzes, bet dalībnieki saņēma patīkamas balvas par saviem sasniegumiem. Kopumā nometnes aktivitātes pozitīvi ietekmēja bērnu priekšstatus par veselīgu un aktīvu dzīvesveidu. Iespējams, daļēji tika mainīti bērnu ēšanas ieradumi. Tika veicināta bērnu savstarpējā iecietība un komunikācijas veida maiņa.                             

Publiskā apspriešana par koku zāģēšanu Višķu pagastā